sobota, 28 maja 2022

Kraj

Budowa Trasy Generalskiej

Kierowcy, podróżujący ze stolicy Podlasia w kierunku Warszawy (Jeżewa) droga krajowa nr 8, wreszcie zauważa usypane haldy piachu, które posłużą w przyszłości do wykonania podłoża nowej drogi. Jeszcze miesiąc temu w ogóle ich tam nie było.

S8 na odcinku Jeżewo - Białystok będzie droga dwujezdniowa, po dwa pasy ruchu w każdą stronę, pasy awaryjne, i pas rozdzielający. Na realizowanym odcinku powstanie nowy most na Narwi, cztery skrzyżowania bezkolizyjne (Jeżewo, Rzędziany, Złotoria, Dzikie), droga dla autobusów i jezdnia dla ruchu lokalnego, ścieżka rowerowa, wreszcie – przejścia dla zwierząt.

Rozbudowa drogi krajowej nr 8 powstaje w ramach sytemu “Projektuj i zbuduj”. A to oznacza, ze wykonawca -  konsorcjum firm: Mota – Engil Polska S.A., Strabag sp. z o.o. oraz Transprojekt Gdansk -  ma trzy lata na budowę. Mija właśnie 19 miesięcy od rozpoczęcia robót.

Na placu przebudowy Trasy Generalskiej w Białymstoku – ul. Maczka – trudno dostrzec drogowców. Powód? Niskie temperatury powietrza uniemożliwiają normalna prace. Mimo to budowa wygląda imponująco – nawet mimo zalęgającego tam śniegu.

 

Więcej szczegółów na www.drogowybialystok.pl

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.