Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 4770 wyświetleń

Budimex rozpoczął prace przy budowie zapory

25.01.2022 r. Straż Graniczna przekazała wykonawcom plac pod budowę 186-kilometrowej zapory na granicy polsko-białoruskiej.

 

Na odcinku Puszczy Białowieskiej wykonawcą zapory jest firma Budimex, która dokłada wszelkich starań, aby prace były prowadzone profesjonalnie oraz z poszanowaniem mieszkańców i środowiska naturalnego. Prace będą prowadzone na 100-kilometrowym odcinku, pas przygraniczny wzdłuż Puszczy Białowieskiej stanowi mniej niż 40% jego długości.

 

Budimex zapewnia, że prace wokół zapory, transport oraz magazynowanie surowców będą prowadzone zgodnie z najlepszymi standardami budowlanymi i środowiskowymi.

 

Prace nad całą inwestycją potrwają zaledwie sześć miesięcy. Budimex podaje w komunikacie, że jest na liście firm strategicznych z punktu widzenia obronności. Ma zatem obowiązek działania na rzecz kraju w przypadku sytuacji szczególnych z punktu widzenia bezpieczeństwa. Tak samo odpowiadał na wezwanie dot. budowy szpitali tymczasowych, czy kończenia prac drogowych i kolejowych po innych generalnych wykonawcach, którzy zeszli z prowadzonych kontraktów.

 

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

Komentarze (3)

Wstyd. Nie wszystko jest ma sprzedaż.

W związku ze zbliżającym się konfliktem zbrojnym na Ukrainie radziłbym przedłużyć zapore na granicy polsko-ukraińskiej, tam też wkrótce zaczną napływać nielegalni imigranci, druga sprawa zawsze będziemy mieli ze dwie godziny na podjęcie mądrych decyzji ewentualnie zaplanowania działań, ruskie najpierw będą musieli rozwalić ten mur warto na tym odcinku zrobić ze 3 razy grubszy niż na granicy z białorusią, ludność cywilna będzie miała też wiecej czasu na ewakuacje, może morawiecki z bajdenem podstawią autokary

Przynajmniej skończy się afrykański pomór świń a żubry przestaną ryczeć po rosyjsku.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.