Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 12875 wyświetleń

Boczki czekają zmiany

Z inicjatywy wójta Gminy Grajewo Stanisława Szletera centrum wsi Boczki zostanie na nowo zagospodarowane.

Planowana jest rozbudowa budynku świetlicy wiejskiej oraz spożytkowanie terenu wokół niej. Powstanie również garaż w pomieszczeniach remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Boczkach. Kolejnymi elementami zamierzonej inwestycji będzie budowa chodnika od świetlicy do stawu w tej miejscowości i zagospodarowanie strefy przybrzeżnej tego zbiornika wodnego. Oświtlenie, pomosty, zadbana roślinność i rabaty kwiatowe będą cieszyć oczy mieszkańców.

Chcemy stworzyć park wiejski. Realizację projektu rozpoczniemy dopiero po otrzymaniu decyzji – czy środki zostaną nam przyznane oraz umowy z Zarządu Województwa. Całość projektu stworzy wiele możliwości dla mieszkańców, dzieci i młodzieży. Świetlica dysponować będzie stołami do gry w tenisa oraz bilard, postaramy się by były tam stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. Planujemy również zrobienie boiska do piłki siatkowej. Panie, w ramach koła gospodyń wiejskich, będą mogły realizować różne pomysły, dostęp do sprzętu gospodarstwa domowego pomoże np. w zorganizowaniu uroczystości t.j. komunie. Myślę, że będzie to bardzo ciekawy i przydatny projekt – powiedział nam pomysłodawca projektu Stanisław Szleter.

Gmina Grajewo może liczyć na to, że 75% wartości środków kwalifikowanych tego projektu zostanie sfinansowanych ze środków Unii Europejskiej – górny limit dotacji to nawet 500 tys. zł. 25% - to środki własne gminy. Aktualnie trwają prace nad opracowywaniem dokumentacji zadania, ze wstępnych kosztorysów wynika że, realizacja tego projektu wyniesie ok. 800 tys. zł.

Prace mogą rozpocząć się jeszcze w roku 2008. Jednak wszystko uzależnione jest od tego, czy projekt o dofinansowanie unijne na rozwój obszarów wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania programu Odnowa i Rozwój Wsi zostanie zaakceptowany.

e-Grajewo.pl

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

piątek, 21 stycznia 2022

Echa sesji Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (14)

Dlaczego miasto Grajewo nie rozgląda się za zdobywaniem środków z unii???? Są fundusze np. na wschodni region Polski; o dofinansowanie realizacji projektu można się ubiegać w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 , mogą być duże projekty , ale jest też szansa na zdobycie mniejszych środków, które też się przydają :


"realizowane projekty o kluczowym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego pięciu województw Polski Wschodniej - warmińsko-mazurskiego, !!!!!!podlaskiego!!!!!!, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Finansowane będą przede wszystkim inwestycje w zakresie infrastruktury wspierającej działalność naukową i badawczą oraz zakładające modernizację miejskich lub regionalnych systemów komunikacyjnych, a także realizowane będą przedsięwzięcia zwiększające atrakcyjność inwestycyjną i turystyczną tego obszaru"


Jak trzeba to mogę podać nawet symbole formularzy do wypełniania -ale to trzeba szukać a NIE BĄKI ZBIJAĆ !!!! -patrzeć jak by tu drugie śniadanko zjeść i popić kawką na ciepłej posadce -a wykaż się trochę inicjatywą, kreatywnością (sorry ale wkurzam się ), mówią, że trzeba odmładzac kadrę, przepraszam ale na razie to uważam, że dzisiejsza młodzież nie wie co z czym się je (jak już o jedzeniu byłoJ !!

Siema. Koleś co Ty wiesz o wnioskach i o pracy młodych ludzi ?! Jeśli chcesz wiedzieć to Urząd Gminy opiera się głownie teraz na młodych,perspektywicznych pracownikach.Wyniki Ich pracy są naocznie widoczne w każdej wiosce tej gminy.Należą się też słowa uznania dla Wójta który potrafił dobrać odpowiednia kadrę i wraz z Nią wieńczy sukcesy w rozwoju Gminy Grajewo.a Urząd Miasta co?! nic.pozdrawiam

przerobią boczki na balerony

Brawo panie wójcie i pokłony w stronę młodej rozwijającej się kadry.

Panie wójcie, niech pan zainteresuje się oświetleniem w miejscowości SZYMANY. Brak jest dostatecznego oświetlenia ulicznego. W sasiednich KOtach Rybno widno jest jak w dzień. Chodzi tu o kilka lamp. Czekamy na realizację.

Boczki piękna okolica gdyby nie stodoły byłaby stolica, ta miejscowosć jest poprostu śliczna wiele razy tam byłam i bardzo mi sie podobało:P
Jaszcze mogliyście oczyścić staw w Boczkach to wogóle byłby bajerek:P

To prawda. Obcenie w Urzędzie Gminy Grajewo pracuje sama młoda kadra. ... Sam ostatnio widziałem. Szczególnie sporo dziewczyn, co jak najbardziej pozytywnie wróży na przyszłość. Jedna ładna brunetka z super karnacją tam smigała =)

panie wujcie a kiedy wezmiecie sie za oczyszczenie stawów w wierzbowie? jest coraz gorzej!!! w ubiegłym roku juz prawie cała powierzchnia była zarośnięta zielskiem!!!a może jak mie ma środków na oczyszczenie to może zarybic amurem który by napewno zapobiegł takiemu postępowi rozwoju zielska i trzciny.

Brawo popieram ostatni komentarz. Co robi Urzad Miasta? Zdecydowanie nic.Prosze spojrzec na ul. Elcka od CPN do Zakremu- /co mamy?/, a to przeciesz glowna przelotowa ulica . Strach patrzec. ale podatki wzrastajo co roku, To miasto umie robic .

Wierzbowo i zaniedbana ulica w Grajewie mogą poczekać, a Boczki są narazie najważniejsze:D regularnie jeżdżę na rowerze i bardzo często przez Boczki to wieś jest naprawdę piękna... nie krytykujcie decyzji wójta. pozdr. dla wędkarza:)

Ja również popieram komentarz odnośnie UM oraz młodej kadry. Panie Wójcie życzę dalszych sukcesów w pracy. Powodzenia.

Boczki górą!!!:)

oj Boczki górą... reszta kanałami... buhahah... lol2... lol3... lol4... lol4400 ...hehhe

pozdr. dla mieszkańców tej pięknej wsi :]

to fajnie ze ta wioska bedzie w koncu sie rozwijac ..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.