Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 13859 wyświetleń

Bliźnięta żyły za regałem

Nie stać ich było na wychowywanie wszystkich dzieci...?
Po doniesieniach medialnych Prokurator Rejonowy w Łomży polecił wszcząć postępowanie sprawdzające w sprawie „ukrywania pięcioletnich bliźniaków”. Wydarzenia rozgrywały się w wielodzietnej, ubogiej rodzinie, która w Łomży wynajmowała małe mieszkanie w bloku. Na utrzymanie 9-osobowej rodziny pracuje jedynie dorywczo ojciec. Najstarsze z siódemki dzieci ma 15 lat, najmłodsze 4 lata.

O „ukrywanych” bliźniakach Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży, dowiedział się dwa tygodnie temu. Pracownicy potwierdzili, że dwóch małych chłopców znajduje się „odizolowanych” za regałem od reszty rodziny. Są znacznie mniejsze i słabiej rozwinięte od rówieśników. Wczoraj bliźniaki z woli rodziców trafiły do pogotowia opiekuńczego, a informacja o nich dotarła do mediów. Dziś, po doniesieniach medialnych Prokurator Rejonowy w Łomży polecił wszcząć postępowanie sprawdzające.
Postępowanie, jak wyjaśnia prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży, jest prowadzone w kierunku ewentualnego znęcania się nad dziećmi i narażenia ich na uszczerbek na zdrowiu.
- Do prokuratury wcześniej nie wpłynęło żadne zgłoszenie w tej sprawie – mówi Kudyba, zaznaczając, że postępowanie jest w fazie wstępnej i prokuratur musi wykonać szereg czynności aby ustalić stan faktyczny.

Sprawę wyjaśnia już także sąd rodzinny - opisuje 4lomża.pl


środa, 29 marca 2023

Chcesz być żołnierzem?

środa, 29 marca 2023

SMLW. Ogłoszenie o przetargu

Komentarze (12)

SZOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ileż jeszcze takich lub podobnych nieludzkich , dramatycznych i drastycznych faktów kryje się za naszymi ścianami , za naszym własnym EGO ? Ileż jeszcze takich lub podobnych tragedii ukrywają 4 ściany naszych co niektórych sąsiadów ? To nas nie obchodzi ! To nie nasza broszka i sprawa ! To nie nasz biznes ! Itd, itp. ! Ale dlaczego tak się dzieje zastanawiają się „ wielcy „ i „ maluczcy „ tego świata i błądzą ze swoimi odpowiedziami ? ! A odpowiedz jest jedna jedyna ! Zapomnieliśmy o sobie , o bliźnim a nade wszystko o Bogu i o Jego Prawdziwym Dekalogu oraz o Przykazaniu Miłości Chrześcijańskiej ! O czym mówił i prosił bardzo często Bl. Jan Paweł II , abyśmy nie podcinali sobie korzeni a miał zapewne na myśli Boga oraz czyste , ponadczasowe Jego Prawa zawarte w Biblii , które to jedynie mogą nas wszystkich ocalić od zagłady ! One są i powinny być tymi prawdziwymi korzeniami człowieka wierzącego w Boga ; niezależnie do jakiej religii lub partii politycznej należy !!! Polecam gorąco dla przypomnienia fragment homilii JP II
Kraków-Błonia,9 czerwca 1979 roku „ Abyście nie podcinali sami korzeni „ - Źródło – Tygodnik Rodzin Katolickich

I pomyslec sobie , ze to rodzina na dodatek z Grajewa . NO COMMENT!

jestem tym zszokowana ..................

Podobno ta rodzina przeprowadziła się do Łomży z Grajewa jakieś 8 lat temu.

To chyba z biedy , a nasz rząd tego nie widzi i słychać tylko w mediach że wielodzietne rodziny mają mieć lżej.A gdzie były panie z pomocy społecznej ? ,bez urazy , wystarczyło zrobić wywiad środowiskowy i udzielić pomocy tej rodzinie .Wiele jest takich rodzin ale najlepiej odwrócić głowę w inną stronę jak by problemu nie było.Ja też pochodzę z wielodzietnej rodziny i się nie przelewało ale kiedyś były inne czasy i trochę było lżej.

Nie mieści sie w glowie co teraz rodzice postepują z dziecmi chore?

Bociany też wyrzucają z gniazda pisklęta chore i te których nie mogą wyżywić. Doczekaliśmy się po 24 latach demokracji! Co na to obrońcy życia poczętego?

jezu takich ludzi to tylko na stos..

dokładnie zamiast pomóc ludziom to postępowanie wszczynają gul mi skacze i ślina w gardle staje, może niech jeszcze zamkną ojca który jedyny przynosi jakiś grosz do domu albo jeszcze go naliczą. Potem w sejmie się dziwią że zamach ktoś chce na nich robić, jak tylko myślą jak się dogadać z innymi równymi sobie, a zapominają o nas twu

A może zamiast krytyki tych biedaków, pod pręgierz postawić system naszego gównianego państwa tworzonego dla złodzieji i przez złodziei

masakra ;/ co się dzieje z ludźmi którym brakuje pieniędzy :(

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.