piątek, 1 marca 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11143 wyświetleń

Biznes czeka na Ciebie

Nie ukończyłeś 25 lat, jesteś osobą bezrobotną, nie możesz znaleźć pracy, chciałbyś  założyć własną działalność gospodarczą, ale nie masz na to pieniędzy – skorzystaj z bezpłatnej pożyczki jaką oferuje Urząd Pracy. Możesz otrzymać bezzwrotnie nawet 12 tys. zł !

Mimo, że okres prowadzenia działalności po otrzymaniu dotacji wynosi nie krócej niż 12 miesięcy, coraz więcej osób decyduje się na taką formę pożyczki. Wśród nich jest Beata Cywko, która od czerwca br. prowadzi w Grajewie salon solarium. Jak sama przyznaje bez 12 tys. zł. jakie otrzymała z PUP w Grajewie o biznesie nie byłoby mowy.

- Te pieniądze to znaczna pomoc dla początkujących przedsiębiorców. To moja pierwsza praca. Na założenie własnej działalności gospodarczej namówiła mnie siostra, która dowiedziała się o możliwości dofinansowania przez Urząd Pracy - mówi właścicielka solarium.

Praca jest przyjemna, nie pochłania zbyt dużo czasu. Aby prowadzić solarium nie potrzeba, również specjalnego wykształcenia czy specjalizacji. Wystarczy tylko nauczyć się obsługi sprzętu oraz ... po prostu to lubić.

- Klienci korzystający z solarium leżącego mówią zawsze, że zamykam ich w trumnie – śmieje się prezentując sprzęt, Beata Cywko.

To właśnie zakup sprzętu było najważniejszą i zarazem najdroższą kwestią na drodze do otwarcia własnej działalności. Wyposażenie lokalu w sumie kosztowało ok. 40 tys. zł. I choć trudno dziś o prognozę na przyszłość dla solarium Beaty Cywko, to sama zainteresowana jest pełna optymizmu.

- W Grajewie usługi związane z kosmetyką czy solarium wciąż raczkują. Na solarium jest zawsze sezon, zimą panie lubią się wygrzać, w lato każda dziewczyna chce pokazać opalone ciało, ponadto przez cały rok dochodzą imprezy okolicznościowe – wylicza uśmiechnięta Beata Cywko.  I po chwili namysłu młody przedsiębiorca dodaje:

- Wierzę, że będzie dobrze, wchodząc na rynek postanowiłam obniżyć ceny. Mam dużo pozytywnej energii i łatwo się nie poddaje ... musi być dobrze .

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (2)

jak ma byc dobrze ja zus wali po rogah 800zł co miesiac!!!!! skarbówka vaty i inne też kase trzepie prąd samochód itd moze jeszcze lokal!! to razem bez lokalu liczac iż jest sie na swoim koszt 1 miesioaca ok!!!!!!!! 1500zł!!!!!!!!!!!!! ludzie!!!! ludzieeeeeee!! i gdzie sprawiedliwość!!!???!! i jak tu prowadzic działalnosć jak zzeraja cie podatki! nie licze jeszcze urzedów jak sanepid ohooho!! jak wpadna to same badanie wody 300zł potem za spisanie protokołu iz pani przyszła i cos tam napisała ok 100zł i sie pytam ma byc dobrze jak !jak!powiem szczeze uzbierasz i oddajesz ,uzbierasz i oddajesz az w końcu w zimę BEC i hu.... plajta hahahaahahahahahaahah,polska to piękny kraj miodem i mlekiem płynacy jest piekna jak jabłoko po nawozach które gnije od środka.pa niechcę mi się pisać bo i tak nic to nie da takim oto sposobem ginie rzemieślnictwo i przemysł BO trzeba tłus.. gęby tych na górze nakarmic ,bo z naszych podatków z 50tys na wypłatę takiego posła wybulić a skad A Z NAS!!!!.

ps.pamietacie jak to kiedys w sejmie głosowało 200do 250 osób a teraz 350!!!! i kazdy dostaje z 50tys miesiecznie a potem jak ta dziurę podatkową załatac mysla sobie rumcajsy haha a jak?!!! a tak pozwalniać ich i zostawić prawdziwych polityków a nie przyszywańców po rodzinie wsadzonych na stołki!!! hahahah.

a co z osobami ktore mają więcej niż 25 lat, mają zdychać z głodu , ja też bym wzieła taką pożyczkę,już mam pomysł nazrealizownie tych pieniędzy

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.