Wiadomości

Bitwa nad Bzurą 1939

9-18 IX 1939 nad Bzurą rozegrała się największa bitwa w czasie kampanii wrześniowej 1939, zwana BITWĄ NAD BZURĄ.


W niedzielę 19 września br. w Brochowie k. Sochaczewa odbyła się rekonstrukcja Bitwy nad Bzurą. Tegoroczne uroczystości miały wyjątkowy charakter, ze względu na 65 rocznicę bitwy, patronat honorowy objął prezydent Ryszard Kaczorowski.

Znalazła się również grupa z Grajewa, która ruszyła do walki w mundurach i z rynsztunkiem żołnierskim (nawet własnoręcznie przygotowanymi akcesoriami).

Jak powiedział nam p. Karol Ostrowski wydarzenia takie stają się coraz bardziej popularne, w tym roku na rekonstrukcję przybyło dwa razy tyle osób niż w poprzednim. Były prawdziwe wybuchy, strzały, maszyny bojowe a uczestnicy musieli omijać oznaczone miejsca, zachowywać się jak w czasie prawdziwej bitwy.

Na zdjęciu – Członkowie Sekcji Eksploracyjnej Towarzystwa Przyjaciół 9PSK Grajewo
od lewej: Marek Modzelewski, Dariusz Jurczak (Ełk), Karol Ostrowski, Janusz Bagiński, Klimaszewski, na dole: Modzelewski i Bagiński juniorzy.
Foto T.Dudziński

e-Grajewo.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.