poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Kultura i rozrywka

Biesiada miodowa 2011

 

 

Najsłodsza impreza w Polsce – XII  Biesiada Miodowa w Kurowie na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego odbyła się w dniach 27 - 28 sierpnia 2011 r.

 

 

 
      Biesiada to nie tylko stoiska z miodem i regionalnymi smakołykami, ale także rękodzieło ludowe, konkursy, wystawy, pokazy tresury psów i jazdy konnej, kapele regionalne, spektakle. Atrakcji dodawały też dziesiątki pszczół kręcących się na każdym "miodowym” stoisku.
 
      Nie brakowało atrakcji dla dzieci: szczudlarz, gry i konkursy, ale najbardziej cieszyły bańki mydlane, zwłaszcza te „giganty”, które obejmowały nawet całe dziecko.
 

      Piękna pogoda sprawiła, że w tym roku kupujących i zwiedzających było dwukrotnie więcej niż w ostatnich latach, kiedy to przybyłych na biesiadę witały strugi deszczu i sporo błota. Rekordowe były też obroty, gdyż czasami brakowało już łyżeczek i kieliszków do degustacji miodów i nalewek.

 

      Impreza – tradycyjnie już - wzorowo zorganizowana i zabezpieczona. Na każdym kroku widoczni byli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Pszczółczyna oraz Policja. Ciężkie torebki wychodzących świadczą o bardzo udanej imprezie.

     (kos)

 

 GALERIA  FOTO

 


 

 


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.