Sport

  • 2 komentarzy
  • 7243 wyświetleń

Bieg Tropem Wilczym

BIEG TROPEM WILCZYM W GRAJEWIE

  W niedzielę 26 lutego w całym kraju po raz piąty odbędzie się impreza biegowa pod hasłem Bieg Tropem Wilczym, która ma upamiętnić Żołnierzy Wyklętych walczących o wolną Polskę. W tym roku po raz pierwszy bieg odbędzie się też w Grajewie, a jego organizatorem jest Miasto Grajewo. Honorowy Patronat objął burmistrz miasta.

    Bieg przywołuje pamięć o walce podziemia niepodległościowego z komunistyczną władzą powojennej Polski. W Grajewie i okolicach mamy wielu Żołnierzy Wyklętych i impreza przypomni ich udział w tych wydarzeniach. Bieg ma charakter koleżeński, integracyjny, edukacyjny i wychowawczy. Przy okazji też propaguje sport jako sposób na zdrowy tryb życia.

  I Bieg Tropem Wilczym odbędzie się na terenie Klubu Hades przy ul. Wojska Polskiego. Na uczestników czeka dystans 1963 metrów. Start i meta znajdują się na boisku piłkarskim. Przy niesprzyjającej aurze trasa może ulec nieznacznym zmianom. Organizatorzy nie przewidują mierzenia czasu i klasyfikowania najlepszych na mecie. Liczy się udział. Dla zapisanych uczestników przygotowano atrakcyjne pakiety startowe przygotowane przez Fundację Wolność i Demokracja. Mile widziane będą stroje przystrojone symbolami nawiązującymi do tematyki patriotycznej.

    Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e-mail: biegwilczy@um.grajewo.pl

    Poza sportowymi emocjami przygotowano okolicznościowe wystąpienie o akcji wyzwolenia Grajewa w maju 1945 roku przez Żołnierzy Wyklętych zgrupowania mjr Jana Tabortowskiego ps. „Bruzda”. Biegowi towarzyszyć będą okolicznościowe pieśni i piosenki, a na mecie czekać będzie wojskowa grochówka.

I Bieg tropem Wilka w Grajewie rozpocznie się o godz. 12.00.

Organizator: Miasto Grajewo. Partnerzy: Grajewskie Centrum Kultury, MOSiR, ZS Strzelec i KS Maratonka.

Więcej informacji na stronie: www.tropemwilczym.pl/bieg/grajewo/

 

niedziela, 5 lutego 2023

MOSiR - ferie z tenisem stołowym

Komentarze (2)

trochę późno się zdecydowaliście... niestety będę biegał gdzie indziej. może w przyszłym roku...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.