sobota, 28 maja 2022

Sport

Bieg Niepodległości w Wąsoszu

W dniu 11.11.2010 r.  o godz. 11.30 na ulicy Plac Rzędziana w Wąsoszu odbył się III Bieg Niepodległości upamiętniający 92. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W biegu udział wzięło 160 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Wąsosz. Ze względu na dużą frekwencję i różnice wiekowe uczestnicy zostali podzieleni na 10 grup.

Zwycięzcami poszczególnych grup zostali:
Kategoria I
Kasa 0-1 dziewczęta- Ola Ciecierska
Klasa 0-1 chłopcy-Mateusz Kędzierski
Klasa II-III dziewczęta-Natalia Samełko
Klasa II-III chłopcy-Marek Ostrowski
Klasa IV- V dziewczęta-Sylwia Siedlecka
Klasa IV- V chłopcy-Michał Doliwa
Klasa VI –I gimnazjum dziewczęta-Paulina Kowalewska
Klasa VI-  I gimnazjum chłopcy-Andrzej Akacki
Kategoria II gimnazjum
Klasa II-III dziewczęta-Bogumiła Kuligowska
Klasa II-III chłopcy-Patryk Danowski

Zwycięzcy biegu otrzymali pamiątkowe statuetki i medale. Wszyscy otrzymali  nagrody pocieszenia /słodycze/.  Naszą uroczystość zaszczycił poseł RP Kazimierz Gwiazdwski, wielki pasjonat sportu  który tradycyjnie ufundował i wręczył nagrody dla najlepszych biegaczy. Patronem biegów i fundatorem nagród był pan Czesław Ołdakowski Wójt Gminy Wąsosz.

W imieniu komitetu organizacyjnego biegu, składam serdeczne podziękowania:  Posła RP Kazimierza Gwiazdowskiego, Wójta Gminy Wąsosz, Przewodniczącego Rady Gminy Wąsosz, dyrektorów szkół, opiekunów,  strażaków OSP w Wąsoszu, policjantów    komisariatu w Szczuczynie, uczestników biegu, rodziców i kibiców. - ze sportowym pozdrowieniem Zdzisław Chorosz

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.