środa, 17 lipca 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 12538 wyświetleń

Bezrobocie ciągle spada

Stopa bezrobocia w Polsce w czerwcu spadła do 16,0 proc. z 16,5 proc. w maju tego roku - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Liczba bezrobotnych w końcu czerwca 2006 wyniosła 2.489,0 tys. osób i w porównaniu do końca maja 2006 spadła o 94,0 tys. osób (3,6 proc.). Postanowiliśmy sprawdzić dane o bezrobociu w powiecie grajewskim.
 
Czerwiec należał do miesięcy, w którym z reguły po wiosennym ożywieniu na rynku pracy odnotowywano wzrost bezrobocia, głównie ze względu na wzmożoną rejestrację absolwentów. Ta niekorzystna sytuacja zmieniła się od czerwca 2003 r. W tym okresie uwidacznia się również tendencja spadku bezrobocia głównie wśród mężczyzn, podczas gdy wśród kobiet utrzymuje się ona na tym samym poziomie.

Poziom bezrobocia w powiecie grajewskim systematycznie obniża się. W styczniu br. stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 24,7 proc., natomiast już w maju br. 23,6 proc. W maju 2006 zarejestrowanych było 4646 osób bezrobotnych , w czerwcu liczba ta zmniejszyła się do 4403 osób bezrobotnych.

- Spadek stopy bezrobocia jest równoważny ze spadkiem poziomu bezrobocia. Sytuacja ta wynika przede wszystkim ze wzrostu liczby osób podejmujących pracę, a także liczby pozyskanych przez PUP ofert pracy. Na zmniejszenie bezrobocia wpłynęły również wyjazdy do pracy za granicę – powiedziała Bożenna Zakrzewska, dyrektor PUP w Grajewie.


e-Grajewo.pl

Komentarze (6)

spadlo bo wszyscy spierdalaja z tej polski

tak bo połowa mlodych ludzi wyjezdza za chlebem zagranice to tak moi mili spada bezrobocie w polsce kit na wode fotomataz

Bez znajomosci nie znajdziesz pracy. Takie są realia życia w g-wie.

tak zmniejszyła sie bo są starze ale jak się skończy to na pewno podskoczy.....

pewnie że bezrobocie spada ,bo ludzie ,a szczegolnie młodzi ludzi uciekają za granicę napewno pracy nie podjęli wgrajewie

fajnie że jesst kino długo na to czekałam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.