niedziela, 16 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

Bez śniegu, ale udane

Muzycznym quizem, kalamburami oraz zajęciami plastycznymi zakończyło się w piątek „Zimowisko” w Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Grajewie. Zdaniem uczniów oraz rodziców tegoroczne ferie, choć bez śniegu można zaliczyć do udanych.

Pierwsze przyjaźnie

- Malujemy siebie na sankach, pędzimy z wielkiej góry – mówią Justyna Zawadzka i Anita Polakowska (zdjęcie nr 2), które jak przyznają, mimo, iż na co dzień uczą się w tej samej szkole, poznały się dopiero podczas „Zimowiska”.

Dziewczynki zgodnie twierdzą, że ferie były ciekawe, jednocześnie dodają, że z przyjemnością wrócą do szkoły na lekcje.
 
Jaka to melodia ?

Jak nazywa się nauka rodziców muzyce? Na jakim instrumencie grają myśliwi podczas polowania? – to przykładowe pytania, na jakie w ostatnim dniu ferii w „Dwójce” odpowiadali
uczestnicy muzycznego quizu. Chwile później dzieci zmierzyły się w konkursie pt. „Jaka to melodia”. Nota bene w niczym nie ustępującym od tego, który oglądają w publicznej telewizji. 

Spokój rodziców

 - Oboje z żoną pracujemy, więc co roku pojawia się problem, co zrobić z maluchami. Ferie w szkole są odpowiedzią – rozwiązaniem. Niestety często po pracy człowiek nie ma sił, czy czasu by pójść na ten spacer, czy wspólnie porysować - mówi pragnąc zachować anonimowość, ojciec dwójki synów.   

AM

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.