środa, 17 kwietnia 2024

Sport

  • 16 komentarzy
  • 11770 wyświetleń

Będą zmiany w Warmii

Z trenerem Warmii Grajewo, Przemysławem Kołątajem o przyszłości Warmii i kłopotach finansowych klubu, rozmawia Adam Mazurek.

- Za nami drugi mecz ŁKS Łomża w Grajewie i następne 10 tysięcy zł na klubowym koncie. Czy klub uregulował choćby część zobowiązań finansowych wobec piłkarzy ?

P.K. Tak. Otrzymaliśmy zaległe pieniądze za sierpień. Wciąż czekamy na pensje za wrzesień. Zgodnie z kontraktami wynagrodzenie powinniśmy otrzymać 15-tego następnego miesiąca, więc już mamy 9-dniowy poślizg. Co będzie dalej, ciężko przewidzieć. Nie ukrywam, że w związku z pieniędzmi za wynajem stadionu dla ŁKS- u Łomża  liczymy na szybkie uregulowanie pozostałych zaległości.

- Czy piłkarze rozważają złożenie pozwów przeciw klubowi np. do PZPN lub Sądu Pracy ?

P.K. – Wszyscy wiemy jak kiepska jest sytuacja finansowa klubu, dlatego jesteśmy cierpliwi. Z tego co wiem takie pozwy można składać w przypadku gdy klub zalega z minimum trzymiesięczną pensją. Powtarzam jednak, że nikt z piłkarzy nie zakłada takiej ewentualności, chcemy grać i zgodnie z umowami otrzymywać za to regularnie pieniądze. Nie może być dalej tak, że pensje są wypacane nieterminowo, to duży minus klubu. Nie wszyscy zawodnicy dodatkowo pracują, a wydatki i potrzeby ma każdy z nas

-  Pana umowa piłkarza-trenera wygasa 31 grudnia 2006 roku. Czy zostanie Pan w Warmii ?

P.K. – Tego jeszcze nie wiem. W przerwie zimowej muszę usiąść i porozmawiać szczerze z zarządem klubu odnośnie swojej przyszłości w Warmii jako trener i piłkarz. Na pewno chciałbym został w Grajewie, jestem mocno związany z klubem, z miastem,  ale jeśli będzie taka potrzeba - to odejdę. Wiem, że są kibice, którzy na to liczą, nie wiem czy mają mi coś do zarzucenia, zawsze starałem się dać z siebie wszystko jako piłkarz oraz trener.

- Czy klub w przerwie zimowej planuje dokonać wzmocnień ? Czy są piłkarze, którzy szczególnie Pana zawiedli i będą musieli opuścić Warmię ?

P.K. – Jeśli myślimy o utrzymaniu to wzmocnienia są niezbędne. Kto i ilu piłkarzy do nas przybędzie zdecyduje ostatecznie zarząd klubu. Czterech, pięciu piłkarzy, którzy zawiedli najbardziej będzie musiało opuścić klub. Nie potrzebuję do grania ludzi, którzy zamiast walczyć na boisku z sercem myślą tylko o pieniądzach. Nie chcę na razie podawać konkretnych nazwisk, ale na pewno nie trafiliśmy z przedsezonowymi wzmocnieniami, to był mój trenerski błąd. Za szybko zaufałem nowym graczom, którzy dobrze prezentowali się w okresie przygotowawczym, a w sezonie grali słabo. 

- Patrząc na grę Warmii w tej rundzie oraz sytuację finansową klubu - jakie są realne szanse na utrzymanie się w III lidze ? Czy Pan, piłkarze, zarząd jeszcze w to wierzą ?

P.K. – Bardzo ważny jest najbliższy mecz z drużyną MG MZKS Kozienice, jeśli udałoby się zdobyć 3 punkty, wrócimy do gry. Następnie jedziemy do Paradyża, gdzie przynajmniej remis jest w naszym zasięgu. Później nastąpi przerwa w rozgrywkach i można pomyśleć o wzmocnieniach, nowym trenerze na rundę wiosenną. Może klub wreszcie znajdzie sponsora, czy sponsorów, którzy zapewnią stabilizację finansową. Gdyby udało się spełnić te trzy warunki utrzymanie w III lidze będzie naprawdę realne. Jeśli nie, to trzeba poważnie zastanowić się nad ewentualnym ogrywaniem młodzieży i dograniem do końca sezonu.

- Dziękuję za rozmowę.

P.K. - Dziękuję.

e-Grajewo.pl

Komentarze (16)

Po pierwsze to zarząd trzeba zmienić. PODDAJCIE SIĘ DO DYMISJI. Jak będzie nowy to i sponsorzy będą.

"Bardzo ważny jest najbliższy mecz z drużyną MG MZKS Kozienice".Tak wiec wszyscy widzimy sie na stadionie.My ze swojej strony zapewnimy ladna oprawe meczu i dobry doping.Pokazmy ze jestesmy z druzyna na dobre i na zle !

A wystarczy tylko, by prezes Warmii poszedł do Purzeczki i poprosił o sponsoring, a wszystkie problemy klubu znikną jak ręka odjął - oczywiście książę prezes jest zbyt dumny by zniżyć się do tego poziomu by prosić o pieniądze, a cierpią na tym wszyscy.

WOJTEK CH. DO ZARZADU.TEN CHLOPAK POCIAGNIE INNYCH DO ZARZADU,I BEDA SPONSORZY.I.L

Każdy kto chociaż trochę zna się na piłce wie, że najbliższy mecz z Kozienicami nie ma najmniejszego znaczenia. Warmie (niestety) czeka nieuchronny spadek z III ligi - co jest zasługą obecnaego zarządu i trenera!

Nie może być dłużej tak. że trener jest pikarzem, to źle demobilizujaco wpływa na zespół. Wiadpmo, że kazdy z nas jednych lubi, drugich, z jednymi ma lepszy kontakt, z innymi go nie ma. Jeśli trener jest kolegą z boiska, dodatkwo jest np. młodszy od podopiecznych to jaki może mieć autorytet, posłuch...

Lepiej by było jak by warmia nie kupowała piłkarzy z zewnątrz tylko żeby grali sami zawodnicy z Grajewa. Wole patrzec jak młodzi Grajewiacy moga sie rozwijać i pozniej grac w seniorach w 4 lidze, a nie jak kupieni zawodnicy przegrywaja ciągle w 3 lidze. Pomyslmy o stworzeniu zaplecza, a zawodnicy w Grajewie się znajdą. Po co utrzymywać drużynę która ciągle przegrywa??

od trenera to wy sie odpier*****e chłop jest swuj i robi wszystko co moze aby wspomuc klub jak zasem wygrywali to wszyscy go uwazali za kogoś co wiele czyni dla klubu a tu nagle taka zmiana ciekawe jak wy byscie pracowali jezeli byscie wynagrodzenia nie dostawali JEDYNE CO JEST WAŻNE ZARZAD MUSI ZNALEŹĆ SPONSORA I TO WIELKIEGO mamy stadion drużyne w 3 lidze nie mozna tego zmarnować

Trener dostaje wynagrodzenie, kasa idzie przez MOSiR.

Brawo Karolu. Twoj głos w dyskusji wywarł na mnie ogromne wrazenie.Mysle ze masz swieze spojrzenie na pewne sprawy. Mysle ze moj głos oddany na Ciebie w wyborach nie bedzie głosem straconym. Powodzenia!

Do Karola Kuźmy:
Nie wtracaj sie do pilki jak sie na niej nie znasz. Wybory wyborami, ale od Warmii trzymaj sie z daleka.

no prosze jeden wpis karola kuzmy a jaki zachwyt u pewnego wyborcy!a iluz to kupionych zawodnikow ma warmia?3 liga to kasa sponsorzy i dobry zarzad. niestety w grajewie nic z tych rzeczy!a przed wyborami kazdy madry!gorzej po wyborach.

Wyborca ?? Czyżby tata Karolka??

Tak mieli zaplecze ale zostawili na lodzie dobrze grających i ambitnych chłopaków. A teraz marnuja sie grając za darmo w niższych ligach... mógłbym nawet wymienić jedno nazwisko Marcin W.(oglądam go co 2 tygodnie jeśli grają u siebie w PROSTKACH, jest tam także kilku dobrze grających chłopaków) Chłopak ma ambicję jest szybki i dobrze techniczny.. a także dobrze podporządkowuje się do poleceń i zaleceń trenera...Ludzie, a gdzie są juniorzy ?? gdzie są boiska ?? i do Kandydata do Gminy Miasta Grajewo - Karola Kuźmy- to wszystko co czytałem juz mialobyc planowane 10 lat temu. A co do zmiany zarządu to jestem ZA.... potrzeba nowych ludzi, którzy sciągną ze sobą sponsorów. Życzę Powodzenie i Utrzymania w III Lidze. Z Poważaniem Krzysztof F.

Cenzura ciągle działa - jeden wpis nie puszczony, drugi przycięty. Trener wam za to dolę odpala?

co wy wypisujecie!trener to porzadny czlowiek nie ma nic wspolnego z e-grajewo

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.