Kultura i rozrywka

Bawimy się razem

Dnia 28 kwietnia br. w Przedszkolu nr 6 odbyły się dni otwarte. Na spotkanie zaproszono rodziców, aby mogli uczestniczyć we wspólnej zabawie z dziećmi.

Przybyłych gości przedszkolaki przywitały piosenką „Witamy w naszej bajce,” pochodzącą z filmu pt. „Akademia Pana Kleksa,” a także zaprezentowały, jak należy dbać o swoje zęby. Kolejnym punktem spotkania były zgadywanki. Udział wzięły dwie grupy: rodziców i dzieci. Dorośli odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy o teatrze, a przedszkolaki z zakresu wiedzy o bajkach. Na koniec, wszyscy rysowali okładki do ulubionych bajek i zatańczyli przy piosence pt. „Ojciec Wirgiliusz.”

- Jest to drugie spotkanie tego typu realizowane w ramach programu „Małe formy sceniczne.” Po ostatnim spotkaniu rodzice byli zachwyceni– informuje dyrektor przedszkola, pani Urszula Kowalczuk.

- Byliśmy w garderobie w grajewskim kinie. Dzieci przymierzały stroje, zapoznawały się z rekwizytami teatralnymi. Mieliśmy szereg różnych spotkań, m.in. wieczór kolęd, Dzień Babci, na którym dzieciaki wspólnie z dziadkami zatańczyły przy piosence „Bal balonika.” Staramy się co miesiąc organizować coraz to nowe spotkania, wycieczki. W najbliższym czasie planujemy wyjście do straży pożarnej. Dzieci są ciekawe świata i każde takie spotkanie jest dobrą okazją, aby poszerzyć swoją wiedzę – Krystyna Ostrowska i Elżbieta Ossowska, wychowawczynie przedszkolaków.

MagK
e-Grajewo

czwartek, 7 grudnia 2023

Mikołajki w SP2

czwartek, 7 grudnia 2023

Morsy Grajewo. Niezawodni Mikołaje

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.