Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12841 wyświetleń

Bat na pijanych kierowców

Publikacja danych osobowych pijanych kierowców oraz rowerzystów na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta – to najnowszy pomysł Sądu Rejonowego w Grajewie w walce z nietrzeźwymi uczestnikami ruchu drogowego.

Na mocy art.39 pkt. 8 kk. w zw. Z art. 50 kk. sąd orzeka wobec oskarżonych dodatkowy środek karny w postaci podania treści wyroku na tablicy ogłoszeń w UM w Grajewie, przez okres jednego miesiąca.

Odpisy wyroków sądowych dla nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego od kilku tygodni systematycznie pojawiają na tablicy ogłoszeń w UM w Grajewie. Każdy odwiedzający Urząd ma prawo do zapoznania się z danymi osobowymi pijanych kierowców czy rowerzystów.
 
Policyjne statystki biją na alarm. Od kilku lat najliczniejszą kategorią przestępstw w powiecie grajewskim, są kierujący pojazdami mechanicznymi lub innymi pojazdami w stanie nietrzeźwym. W 2005 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zatrzymali 474 pijanych kierowców i rowerzystów.

Publikacje danych osobowych, zdjęcia w prasie, konfiskata mienia, zatrzymanie prawa jazdy oraz samochodu do czasu wyjaśnienia - to tylko niektóre z pomysłów, jakie od pewnego czasu wprowadzają w życie polskie sądy. To wyraźny sygnał, że minęły już czasy pobłażania dla kierujących na podwójnym gazie.

e-Grajewo.pl

Komentarze (7)

dożywotni zakaz prowadzenia samochodu, kary bez zawieszenia, a przede wszystkim nieuchronność kary - ot prosta recepta czytelnicy

hehehehe to nie dlugo zabraknie miejsca na tej tablicy....

Te pomysły uważam za wielki cyrk propagandowy.
Najprościej weliminować pijanych kierowców to:
- pierwszy raz- zabranie prawa jazdy na okres nakazujący ponowne
przystąpienie do egzaminu.
- drugi raz - zabranie prawa jazdy dożywotnio niezależnie od wieku
kierowcy i jego zawodu.
- złapanie kierowcy, ktoremu zabrano prawo jazdy - taka kara jak
za posiadanie nielegalnie broni.
Osmieszanie w postaci wywieszania zdjęć lub nazwisk godzi to w prawa człowieka.
Zabieranie samochodu bez wyroku sądowego na poczet grzywny jest to surowe naruszenie prawa przez policje,
Proste? Tylko trzeba to realizowac i nie patrzeć, że zwyklemu człowiekowi to dokopać, natomiast lekarzowi, sedziemu, dyrektorowi itp. darować. Bo to mija się z celem. To oni i ich rodziny są najbardziej bezkarni.

bardzo dobrze, to mi się podoba brawo

Jestem tylko ciekaw czy gdyby jechał jakiś Dyrektor czy też Kierownik jakiegokolwiek urzędu to czy też ich nazwiska będą wisiały na" czarnrj tablicy"?? Na pewno NIE!!!! Bo wszyscy dobrze wiedzą że tacy zdarzają się bardzo często!

Brawo dla 'SW' Twoja wypowiedz jest naprawde godna podziwu, i Ci co wymyślili ten pomysł powinni sie nad tym głeboko zastanowić!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.