Sport

  • 4 komentarzy
  • 11590 wyświetleń

BASEBALL Rajgród 2007

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA
BASEBALLA
AUGUSTÓW – RAJGRÓD 2007

 Międzynarodowe zawody w tej mało spotykanej dziedzinie sportu w Polsce odbyły się w dniach : 30 listopada i 1 oraz 2 grudnia 2007 r. Rozpoczęły się w piątek 30 listopada w tzw. Kręgielni w Augustowie, a po południu tego samego dnia wszyscy uczestnicy przenieśli się do Gimnazjum im. Ks. Józefa Radwańskiego w Rajgrodzie. Zawodnicy i opiekunowie zakwaterowani zostali w szkole, a mecze w baseballa odbywały się na hali sportowej.
W turnieju udział wzięły trzy reprezentacje z Polski i trzy reprezentacje z sąsiedniej Litwy.

 W wyniku trzydniowej rywalizacji sędziowie / sędzią głównym był Jakub Dyszkiewicz z Kutna / ustalili następującą kolejność drużyn:
1 miejsce – WILNO – II – Litwa – najlepszy zawodnik : Widmantas Kołduba
2 miejsce – AUGUSTÓW – Polska – najlepszy zawodnik : Maciej Zalewski
3 miejsce – RUKLA – Litwa – najlepszy zawodnik : Paulus Nenartowiczius
4 miejsce – WARSZAWA – Polska – najlepszy zawodnik : Daniel Karwan
5 miejsce – WILNO – I – Litwa – najlepszy zawodnik : Justinas Sabalis
6 miejsce – WITNICA – Polska – najlepszy zawodnik : Dominik Sowała

 Trenerem zwycięskiego zespołu z Wilna jest Wermidas Neverauskas, natomiast najlepszą polską drużynę w tym turnieju : „Kruki”- Augustów przygotowali : Arkadiusz Kawka i Lech Borys. Drużynę z Warszawy o sympatycznej nazwie „Jelonki” trenuje Prezes Uczniowskiego Klubu Baseballu Giedymin Wróblewski. To on w rozmowie z dyrektorem Gimnazjum w Rajgrodzie mgr Zygmuntem Tarnackim zasugerował, że można pokusić się o budowę boiska do baseballu przy szkole, w tak uroczym miejscu nad jeziorem rajgrodzkim. Podobnie pięknym położeniem szkoły zachwycali się goście z Litwy, którzy twierdzili, że to wspaniałe miejsce do rozgrywania turniejów w baseballa, czyli w popularny futbol amerykański. Wszyscy goście podkreślali też wspaniałą gościnność gospodarzy i znakomitą rajgrodzką kuchnię / młodzież z Polki i także Litwy określała to jednym i takim samym słowem : „super”/.
 W uroczystości zakończenia Międzynarodowych Mistrzostw Baseballa uczestniczył sekretarz Gminy Rajgród Mieczysław Gisztaroicz. Przekazał w imieniu Burmistrza Rajgrodu Czesława Karpińskiego, / który nie mógł osobiście przybyć / i własnym gratulacje najlepszym drużynom, zawodnikom i ich trenerom. Wyraził zadowolenie i podziękowanie za to, że na pięknej ziemi rajgrodzkiej mógł odbyć się turniej w baseballu i to w międzynarodowej obsadzie. Wręczył najlepszym medale i puchary, oraz wszystkim zawodnikom i gościom piękną ilustrację Rajgrodu z lotu ptaka.
 
Na zakończenie podziękowanie gospodarzom za gościnne przyjęcie, opiekunom drużyn za pomoc w organizacji turnieju i wszystkim uczestnikom mistrzostw za prawdziwie sportową rywalizację podziękowała Pani Bożena Borys z Augustowa – główny inicjator i organizator całej imprezy sportowej.  Natomiast dyrektor szkoły mgr. Zygmunt Tarnacki  stwierdził, że rajgrodzkie Gimnazjum jest otwarte na podejmowanie ciekawych inicjatyw, również sportowych i jest gotowe na kontynuowanie i także rozszerzenie współpracy w dziedzinie nietypowego sportu w Polsce jakim jest baseball.

Zygmunt Tarnacki

czwartek, 1 czerwca 2023

Olimpiada Przedszkolaka 2023

wtorek, 30 maja 2023

Koncert doroczny w PSM (06.06)

Komentarze (4)

wrescie chodz troszke cos sie działo w Rajgrodzie skzoda ze nie działam tak to chodz troszke bym moim kibicowała :) .. pzdr

Zal Baseball ? Bez przesady zachowajmy choc troche wlasnych dyscyplin *-|[Zal]|-* I tak grac nie umieją |BoTy|

baseball na hali...

za moich czasow w gimnazjum nie bylo baseballu. a dopiero od wrzesnia jestem w innej szkole

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.