czwartek, 7 grudnia 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11954 wyświetleń

Bankomatowi oszuści

 W piątek wieczorem policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali dwóch Białorusinów, którzy pobierali z bankomatów gotówkę podrobionymi kartami bankomatowymi. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku  przy jednym z białostockich bankomatów, w momencie wypłacania pieniędzy. Do zatrzymania doszło dzięki współpracy policji z bankiem, z którego od listopada 2005 roku pobierane były pieniądze z amerykańskich kart. Niekiedy takie karty były wciągane przez bankomat i blokowane.
 Nasileniem nielegalnych transakcji była połowa lutego tego roku. Zatrzymani, 24 i 28-latek, kilka razy w tygodniu przekraczali granicę i przyjeżdżali do Białegostoku. Działali po zmroku, gdy przy bankomatach był mniejszy ruch. Mimo to kamery bankowe zarejestrowały ich działania. 
 Skąd zatrzymani mężczyźni mieli karty, w jaki sposób były one podrabiane i czy Białorusini działali sami  z pewnością wyjaśni prowadzone przez nas postępowanie. Nie wykluczamy, że przestępcy w podobny sposób działali na terenie całego kraju, co też będziemy sprawdzać.


 Przy zatrzymanych znaleziono łącznie 27 podrobionych kart bankomatowych wraz z numerami PIN spisanymi na oddzielnych kartkach. Oprócz kart mężczyźni posiadali przy sobie 15.500 zł pobranych w piątkowy wieczór.
 Dzisiaj sprawcy zostali doprowadzeni do sądu.  Za podrabianie lub przerabianie środków płatniczych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności. 
Wszystkie osoby, które padły ofiarą bankomatowych oszustów, albo jeszcze o tym mogą nie wiedzieć  proszone są o kontakt  z wydziałem do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod numerem telefonu 085 677 31 10 lub 997.


 


sierżant Kamil Tomaszczuk

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (1)

to ludzie Łukaszenki!!! Brawo policja!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.