sobota, 4 grudnia 2021

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10799 wyświetleń

Bankomatowi oszuści

 W piątek wieczorem policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali dwóch Białorusinów, którzy pobierali z bankomatów gotówkę podrobionymi kartami bankomatowymi. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku  przy jednym z białostockich bankomatów, w momencie wypłacania pieniędzy. Do zatrzymania doszło dzięki współpracy policji z bankiem, z którego od listopada 2005 roku pobierane były pieniądze z amerykańskich kart. Niekiedy takie karty były wciągane przez bankomat i blokowane.
 Nasileniem nielegalnych transakcji była połowa lutego tego roku. Zatrzymani, 24 i 28-latek, kilka razy w tygodniu przekraczali granicę i przyjeżdżali do Białegostoku. Działali po zmroku, gdy przy bankomatach był mniejszy ruch. Mimo to kamery bankowe zarejestrowały ich działania. 
 Skąd zatrzymani mężczyźni mieli karty, w jaki sposób były one podrabiane i czy Białorusini działali sami  z pewnością wyjaśni prowadzone przez nas postępowanie. Nie wykluczamy, że przestępcy w podobny sposób działali na terenie całego kraju, co też będziemy sprawdzać.


 Przy zatrzymanych znaleziono łącznie 27 podrobionych kart bankomatowych wraz z numerami PIN spisanymi na oddzielnych kartkach. Oprócz kart mężczyźni posiadali przy sobie 15.500 zł pobranych w piątkowy wieczór.
 Dzisiaj sprawcy zostali doprowadzeni do sądu.  Za podrabianie lub przerabianie środków płatniczych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności. 
Wszystkie osoby, które padły ofiarą bankomatowych oszustów, albo jeszcze o tym mogą nie wiedzieć  proszone są o kontakt  z wydziałem do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod numerem telefonu 085 677 31 10 lub 997.


 


sierżant Kamil Tomaszczuk

Komentarze (1)

to ludzie Łukaszenki!!! Brawo policja!!!

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.