piątek, 21 czerwca 2024

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 14051 wyświetleń

B. Kamińska -oświadczenie

Bożena Kamińska, posłanka Platformy Obywatelskiej, została zatrzymana na DK nr 61 w okolicy Szczuczyna przez podlaską drogówkę. Jak podaje portal o2.pl, jechała 122 km/h na terenie, gdzie dopuszczalna prędkość to 70 km/h.

Przeprowadzono kontrolę trzeźwości, pani poseł była trzeźwa. Policja wystawiła jej najwyższy mandat przewidziany przez taryfikator.

 

______________________

OŚWIADCZENIE

W nawiązaniu do wczorajszej sytuacji na drodze z moim udziałem, które wzbudziło nadzwyczajne zainteresowanie mediów, oświadczam co następuje.

Wypełniając poselskie obowiązki udawałam się samochodem z jednego poselskiego spotkania w Warszawie na ważną uroczystość w Suwałkach. Podczas podróży na drodze krajowej nr 61 w okolicach Szczuczyna, zostałam zatrzymana przez patrol policji. Funkcjonariusze stwierdzili, że jechałam z niedozwoloną prędkością poza terenem zabudowanym  i zażądali okazania dokumentów. W torbie podręcznej miałam paszport, dowód rejestracyjny auta oraz kartę do głosowania. Nie okazałam innych dokumentów, gdyż byłam przekonana, że zostały w Warszawie. Po zweryfikowaniu moich danych oraz potwierdzeniu mojej tożsamości przez pracownika mojego biura na Komendzie Wojewódzkiej w Białymstoku, spisano dane z przedstawionych przeze mnie dokumentów oraz pozwolono kontynuować dalszą podróż.

Wszyscy, a szczególnie przedstawiciele mediów, doskonale wiedzą, że podobne sytuacje zdarzają się na drodze nierzadko. Z racji pełnionych obowiązków posłom wszystkich opcji zdarzają się nie tylko takie sytuacje jak przekroczenie prędkości, ale niestety również poważne kolizje drogowe.  Jedni z nas w takich sytuacjach chętnie wykorzystują immunitet w celu uniknięcia konsekwencji, inni głośno  przyznają się do popełnionego błędu. Ja błąd popełniłam, głośno się do niego przyznaję, przepraszam za stworzenie potencjalnego zagrożenie na drodze i jestem do dyspozycji, aby ponieść konsekwencje popełnionego wykroczenia.

Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek w ciągu sześcioletniej poselskiej służby wykorzystała immunitet poselski w sprawach prywatnych. Moje poprzednie zdarzenie drogowe zakończone mandatem potraktowałam jak każdy obywatel przyjmując punkty karne i płacąc mandat. Nie wyobrażam sobie, aby tym razem miało być inaczej. Nałożony mandat przyjmę i opłacę go zgodnie z taryfikatorem. Za zaistniałą sytuację przepraszam.

Jeżdżąc dużo i często po naszym kraju niejednokrotnie spotykam się z zaskakującymi sytuacjami dotyczącymi ustawienia znaków drogowych ograniczających prędkość poza terenem zabudowanym. Ograniczenia mimo podobieństwa warunków drogowych są często diametralnie różne. Myślę, że dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym warto poddać ten temat merytorycznej dyskusji z udziałem policji.

 

Bożena Kamińska, Poseł Rzeczypospolitej Polskiej

 

czwartek, 20 czerwca 2024

EURO 2024. Grajewska Strefa Kibica

czwartek, 20 czerwca 2024

Obwieszczenie Starosty Grajewskiego

Komentarze (15)

hehe ale prawa jazdy nie zabralii a każdemu innemu by to zrobili

Gdyby rządziłą platforma funkcjonariusze tłumaczyliby się gęsto!

chyba była to obawa przed pisem

Jak bylaby z PIS to by nie placila

Co to za informacja? No na prawdę sensacja!!!!

Widać, ostra dziewczyna.Kiedyś musi być ten pierwszy raz.

nie prawda i nie wprowadzaj ludzi w błąd dziecko, prawo jazdy zabierają wtedy, kiedy przekroczysz prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. pozdrawiam i namawiam do zapoznania się najpierw z kodeksem drogowym i wyrobienia prawa jazdy a następnie możesz się chwalić swoimi pseudo mądrościami. Pozdrawiam.

@ktos "ponad 51 km/h – mandat 400 – 500 zł oraz 10 punktów karnych" - więc nie, każdemu innemu nie zabraliby.

I dobrze! to nie święte krowy !

Ktos - a niby czemu mieli Jej zabrać prawko? Była trzeźwa. Jedynie przekroczyła prędkość! Jak wynika z tekstu nie był to tez teren zabudowany.

do kuby....poczytaj, dokształć się, zmądzrzej, każdemu z nas zabrano by uprawnienia, nie zabiorą posłom , sędziom i senatorom, są równi w kraju i równiejsi

do aleksa-ty chyba nigdy nie zmadrzejesz widac jak sie doksztalcales jak nie wiesz co to teren zabudowany-a do ignacego -policjant widocznie byl bezpartyjny i wlepil-brawo mu.patrzac na te wypowiedzi sa ludzie tolerancyjni-nie czepiaja sie partii-pisza z sense-gorzej jest z kuzynami niesiolowskiego i do niego podobnych.

Dla mnie to śmieszne,że na nowej drodze wprowadzono ograniczenie 70km/h to po co je się buduje? Aby usprawnić podróż czy by policja miała gdzie się "przyczić" i ukarać.Przecież tam spokojnie 90-100 km by nie powodowało jakiegoś zagrożenia.Dla mnie to parodia z tymi 70 tkami na obwodnicach.

Czy policja będzie tak skrupulatna jak zdarzy się zatrzymać posła pisu? Liczę na sztywny kręgosłup moralny policjantów z drogówki, a zwłaszcza ich przełożonych i apolityczność tej i innych służb.

życzę spokojnej pracy i proszę uważać na naszych drogach

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.