sobota, 21 maja 2022

Kraj

Apel do kierowców

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność podczas powrotów ze świąt!
 
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu większa liczba policjantów pełni służbę podczas tegorocznych świąt. Dzięki temu nie doszło do poważnych zdarzeń kryminalnych ani wypadków na drogach powiatu ełckiego. Nie obyło się jednak bez pożaru, kolizji oraz kilkudziesięciu interwencji policyjnych.
 
Przed nami ostatni dzień Świąt Bożego Narodzenia, a dla wielu to czas powrotów do domu. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę podczas podróży. Gdy panują trudne warunki drogowe, należy przede wszystkim dostosować do nich prędkość oraz utrzymać większy odstęp między samochodami. Na śliskiej drodze należy też unikać gwałtownych manewrów.

Do tej pory nie doszło do poważnych zdarzeń kryminalnych. Jednak tegoroczne święta zaczęły się tragicznie dla mieszkańców jednej z kamienic w Ełku. W Wigilię przed godziną 14 wybuchł tam pożar. Z budynku ewakuowano 15 osób. Podczas dogaszania kamienicy znaleziono zwłoki 56-letniego mężczyzny. Trwa śledztwo w tej sprawie.
Na drogach powiatu ełckiego jest bezpiecznie. Policjanci od piątku odnotowali tylko 8 kolizji.

Funkcjonariusze od Wigilii interweniowali już 65 razy w miejscach publicznych i 28 razy wyjeżdżali do awantur domowych. W związku z tymi zdarzeniami 14 osób trafiło do policyjnej izby wytrzeźwień.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.