piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 13198 wyświetleń

Animatorzy życia w internacie

      W piątek 24.10.2008 r.  w internacie Zespołu Szkół w Wojewodzinie odbyła się konferencja wychowawców placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu całego województwa podlaskiego zorganizowana przez Towarzystwo Internatów i Burs, CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI w Białymstoku oraz kadrę wychowawców internatu ZS w Wojewodzinie. Myślą przewodnią konferencji było hasło: „Wychowawca animatorem życia w internacie i bursie szkolnej". Zgodnie z hasłem  wszyscy uczestnicy konferencji (65 osób) wymieniali się doświadczeniami z zakresu swojej działalności opiekuńczo - wychowawczej próbując odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy zasługuję na miano animatora?

       Program konferencji przygotowany został przez kadrę wychowawczyń internatu gospodarzy; były to propozycje form pracy z młodzieżą stosowane w tym właśnie internacie mogące przyczynić się do podniesienia roli wychowawcy wobec wychowanków i atrakcyjności warsztatu pracy każdego pedagoga. Pogram konferencji, jej organizacja i merytoryczne przygotowanie osób prowadzących zajęcia na konferencji zostały ocenione przez uczestników bardzo wysoko.


     Ciekawą propozycją był własny program wychowawczy "Znam siebie. Jestem odpowiedzialny za swoje czyny", z którego przykładowe zajęcia prowadziły wychowawczynie: p. Wioletta Czaplicka - zajęcia kl. I pt. "Integracja grupy" , p. Elżbieta Kniotek - zajęcia kl. II " Zasady prawidłowej komunikacji", p. Elżbieta Wencek - zajęcia kl. III pt. "Etapy podejmowania decyzji", prezentacji całego programu dokonała p. Zdzisława Choynowska. Gospodynie konferencji zaproponowały też, jako bardzo atrakcyjną formę pracy z młodzieżą, zajęcia pt. "Taniec integracyjny". Popis gry aktorskiej dała grupa dziewcząt - mieszkanek internatu, które wystąpiły w spektaklu pt. "Trzy One".  Spektakl ten był również jedną z propozycji form pracy z młodzieżą w internacie w Wojewodzinie.

 

Konferencja pod względem merytorycznym i organizacyjnym została przeprowadzona na bardzo wysokim poziomie. Cele spotkania zostały osiągnięte. Cieszy bardzo fakt dużego zainteresowania wychowawców podejmowaną problematyką. Nasz internat cieszył się zawsze dobrą opinią zarówno wśród młodzieży jak i ich rodziców. "To nie przechowalnia lecz prawdziwy drugi dom dla młodzieży, która mieszka z dala od szkoły" - twierdzą zainteresowani rodzice. Dobre stosunki między wychowankiem a wychowawcą, bezpieczeństwo, atrakcyjność zajęć w czasie wolnym od nauki, komfort mieszkalny oraz smaczne posiłki to cechy dobrego - naszego internatu. Gratuluję i dziękuję wszystkim pracownikom oraz wychowankom tak wspaniałego zaprezentowania internatu i jego działalności - podsumował przedsięwzięcie dyr Zespołu Szkół w Wojewodzinie Karol Choynowski

 


czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (1)

Bardzo fajnie, ze ktos sie stara:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.