wtorek, 27 lutego 2024

Kultura i rozrywka

Andrzejki w Szczuczynie

Pierwsze swoje Andrzejki świętowały dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej przy Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie. Poza tradycyjnymi wróżbami Andrzejkowymi dziewczęta zaprezentowały macarenę zaś chłopcy pokazy break dance.

Świetlica działa od 1 pażdziernika b.r. na mocy decyzji Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Skupia 21 dzieci w wieku szkolnym zaniedbanych społecznie i środowiskowo, z rodzin zagrożonych alkoholizmem, ubogich, niewydolnych wychowowczo, z problemami szkolnymi. Dzieci mają zapewnioną indywidualną pomoc w odrabianiu prac domowych, uczestniczą w zajęciach plastycznych, muzycznych, teatralnych, obsługi komputera, głośnego czytania książek. Mają spotkania z psychologiem, ciekawymi ludźmi, sami opracowują swoje ulubione tematy i dzielą sie nimi z kolegami z grupy. Biorą udział w konkursach, zajęciach sportowych, grach zespołowych, sami przygotowują posiłki ucząc się estetyki podania i kultury spożywania. Wszystkie zajęcia z dziećmi prowadzą instruktorzy MDK w Szczuczynie.

- Efekty pracy są już widoczne - dzieci czują się u nas dobrze, zyskały poczucie pewności i własnej wartości. Te, które na początku izolowały się i nie chciały aktywnie uczestniczyć w zajęciach, obecnie mają odwagę wypowiadania własnych sądów, chętnie biorą udział w grach i zabawach. Są pogodne i uśmiechnięte - i to jest dla nas najlepszą wykładnią pracy - powiedział dyrektor MDK Janusz Marcinkiewicz.

Barbara Paszkowska dla e-Grajewo.pl


Konkurs - wygraj nagrodę...

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewskie spotkania z historią

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wieści z ZS nr 2

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.