Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11959 wyświetleń

Akcje Grajewa idą w górę

Od marca tego roku akcje spółki podrożały o ponad 200 proc. W ostatnim miesiącu aktywność inwestorów wyraźnie zmalała. Jednak nadal istnieje duże prawdopodobieństwo, że kurs może testować poziom 17,00 (+17proc.) i w dalszej perspektywie do 24,50(+70proc.). Realizację wariantu wzrostowego warunkuje utrzymanie się kursu nad wsparciem 12,50.

W 2008 r. grupa Pfleiderer Grajewo zanotowała 1,5 mld zł skonsolidowanego obrotu. Strata netto sięgnęła 14,4 mln zł. W pierwszej połowie bieżącego roku sprzedaż wyniosła 558,7 mln zł, a strata netto 28,0 mln zł. Łączna wartość zaciągniętych przez Pfleiderer Grajewo zobowiązań na koniec czerwca wynosi 875,7 mln zł. Zarząd szacuje, że maksymalna wartość zobowiązań do czasu wykupu obligacji wyniesie 900 mln zł.

Mimo zapowiedzi, że III i IV kwartał nie powinny być słabsze jeśli chodzi o wolumen sprzedaży grupy, cały rok spółka oczekuje zamknąć przychodami niższymi od ubiegłorocznych. Jest to skutek recesji gospodarczej w krajach ościennych i spadku eksportu do Europy Wschodniej. Sprzedaż zagraniczna stanowiła dotąd 40 proc. rocznej sprzedaży grupy. W tym roku udział ma być nieco mniejszy.
autor: K.Wańczyk www.inwestycje.pl

Zobacz profil, wykres i notowania spółki GRAJEWO »

Komentarze (3)

ktoś tu ubiera niewiniątka, a dziś dane makro z USA i będzie płacz!

Proszę o analizę wskaźników C/Z i C/WK i wszystko jasne.

Najlepsze skojarzenie tego wzrostu to ZNTK Łapy przed ogłoszeniem upadłości kurs szedł jak burza - dlaczego? Aby zarząd mógł sprzedać po dobrej cenie. Jak teraz wygląda ZNTK? Pomyśl zanim stracisz.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.