poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 30 komentarzy
  • 13926 wyświetleń

Akcja rozdawania flag

W Grajewskiej Izbie Historycznej, ul. Ełcka 30 jest prowadzona akcja rozdawania flag. Każdy może bezpłatnie otrzymać flagę narodową Polski. Ilość flag jest ograniczona.


Przypominamy, że 2 maja obchodzone jest w naszym kraju Święto Flagi Narodowej, które ustanowił Sejm w 2004 roku jako wyraz szacunku dla symboli narodowych. Zachęcamy wszystkich do wywieszenia flag narodowych.


Flagi można odbierać w Grajewskiej Izbie Historycznej w czwartek (29 kwietnia 2010) i piątek (30 kwietnia 2010) w godz.: 10.00 - 18.00

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Ogłoszenie Szpitala Ogólnego w Grajewie

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Skrót meczu z WIGRAMI

Komentarze (30)

"Powiewa flaga gdy wiatr sie zerwie, a na tej fladze biel jest i czerwień, czerwień to miłośc, biel-serce czyste, piekne sa nasze barwy ojczyste"

z kijkiem czy bez?

hehe co za akcja poszłam o godzinie 11 i juz niebyło nie ma co jak się daje po 2 sztuki to potem dla innych niema i po co informacja na e grajewo - hehe ze akcja jako to akcja śmiechu warte :(

dziś już o 10 nie było

Po prostu akcja śmiechy warta. Byłem dzisiaj ze znajoma o 10:30 i bardzo miły Pan powiedział że niestety nie ma flag. Po co z ludzi robic glupa.

Szanowni Państwo zgodnie z tym, co zostało napisane wcześniej liczba flag przekazanych nam do rozdania była ograniczona i wynosiła nie cale 200 szt. Nie sądziliśmy, że akcja spotka się z tak wielkim zainteresowaniem miejscowego społeczeństwa, stąd m.in. postanowiliśmy wydłużyć godziny pracy GIH do godz. 18.00. Jak widać okazało się to niepotrzebne, gdyż już ok. godz. 10.00 wszystkie flagi, które posiadaliśmy zostały rozdane. Z drugiej strony, fakt, że tak wiele osób nie posiadało dotychczas w swoich domach flagi państwowej nie wystawia nam, jako społeczeństwu najlepszej oceny. Mam tylko nadzieję, że te 200 rozdanych flag faktycznie ubarwi domy, balkony i okna mieszkańców naszego miasta.

Dziś już o 10 nie było za to wczoraj tłum ludzi. Trzeba się było pospieszyć, w końcu wszystko się kiedyś kończy, flagi też.

Chcialam zadac nastepujace pytanie czy ktos wogole dostal flage ?

. nie mołam wyjść z podziwu gdy usłyszałam ile flag było do rozdania. Nie ma się co dziwić, że ludzie tak się żucili na darmowe flagi bo napewno wiedzą ile taka flaga kosztuje w sklepie a kosztuje nie mało

to kiedy wy te flagi rozprowadziliście wczoraj od godz. 15 rozdaliście 200 flag?! bo dziś z otwarciem od godz. 10 już nie było.nic dziwnego jak się daje po kilka jednej osobie.

Czy faktycznie tak drogo kosztuje, ja osobiście kupiłem swoją za 12 zł + kij od szczotki za 3 zł razem = 15 zł. Ciekaw jestem ilu chętnych, by poszło po flagę, gdyby trzeba było zapłacić 5 lub 10 zł?

No i zobaczymy ile tych flag będzie w oknach i na balkonach oile pan Tomasz pisze tu prawdę.Jeśli było ich tyle faktycznie to w niedługim czasie będą okazyjnie sprzedawane przez osoby które je wzieły.Uważam że ten pomysł był po prostu głupi panie Dudziński.

Co się pan dziwisz panie Tomaszu kiedy młodziesz w szkołach na lekcji historii niewiele uczy się o Polsce i o symbolach narodowych. A dorośli wstydzą się swojej polskości za granicą. Kto dziś mówi o patriotyżmie? Dziś raczej mówi sie o Unii Europejskiej.Niedługo zawisną flagi ale w kolorze niebieskim z gwiazdkami. Obym się mylił. Z poważaniem

Panie Toamszu Flaga Państwowa i Godło są symbolami narodowymi ,a jak młodzież może je szanować kiedy taki pan o nazwisku Wojewódzki przed kamerami telewizji wdeptuje ją w g.....no. Miał wielkie nieprzyjemniości?......Niech osoby stojący na straży wartości narodowych zdejmą maski z oczu i wezmą sie do roboty. Niech zrobią porzadek z takimi panami jak Wojewódzki i Figurski, a dopiero możemy powaznie rozmawiac o patriotyżmie i o potrzebach manifestowania swojej państwowości. Z poważaniem.

Wszystko to jest dziwne !! Nie wiedzialem wczesniej o akcji rozdawania flag i chcialem gdzies w Grajewie kupic (nie dostać) flagę jednak nigdzie nie było. Dlatego myślałemże tu była okazja dostać flagę. Jednak Panie Tomku trzeba było z 500 flag zamówić. Pozdrawiam

Szanowni Państwo, gwoli wyjaśnienia kilku spraw:
1. flagi zostały zakupione przez Urząd Miasta, a Izba jedynie pośredniczyła w ich rozdawaniu,
2. generalnie wydawane było po 1 fladze na osobę, czasem 2,
3. wszystkie osoby odbierające flagę podpisywały się, więc zapraszam "ekspertów od flag widmo" do sprawdzenia, kto wziął,
4. myślę, że gdyby zostało zakupione 500 szt, to komentarze po całej akcji byłyby podobne,
5. o ile mnie pamięć nie myli, to w zeszłym roku były komentarze, ze w innych miastach flagi są rozdawane, więc i w Grajewie powinny, ale jak widać jak już były to znalazł się inny temat do dyskusji,
6. czasy, że należy się wszystkim po równo i do tego za darmo już się skończyły, w końcu nawet jeżeli flagi były darmowe, to ktoś musiał wcześniej za nie zapłacić,
7. mogę obiecać, że od połowy maja będą w Izbie dostępne flagi narodowe do kupienia przez chętnych - zobaczymy jakie będzie zainteresowanie?

Do patriotki, proszę napisać gdzie i kiedy kupiła pani tę flagę za 12zł ? Ja w sklepie pytałam to kosztowała ona 36 zł za małą flagę a 56 za dużą, więc poszłam do tekstylnego, kupiłam materiał i sama uszyłam.

Panie Tomaszu z całym szacunkiem zbagatelizował Pan zacną akcje. 200 flag na 25 000 mieszkańców? Pozdrawiam.

Proponuję wznowić akcję i rozdać 10 000 flag, wtedy powinno starczyć przynajmniej dla dorosłych grajewiaków.

Czego państwo czepiacie się pana Tomasza?Wyjaśnione jest że flagi zakupil Urząd Miasta a Izba Pamięci tylko pośredniczyła w ich rozdawaniu.Z całym szacunkiem panie Rafale to tyle mieszkańców jest zameldowanych w mieście wliczając w to niemowlaków i ludzi w bardzo podeszłym wieku.Oile ludzie w bardzo podeszłym wieku sa świadomi patriotyzmu i moga powiesić flagi to chyba niemowlęta nie za bardzo.Z poważaniem

Duża flaga (152x90cm) z godłem na środku, obustronna, bez kijka - 35zł do kupienia na miejscu - ul.Nowo-Osiedle 20/5 w Komisie GSM - Zapraszamy - przyda się jak nie teraz to kiedy indziej. Takich na pewno nie rozdawali.

dać palec to zechcą rękę - taka ta nasza grajewska społeczność. WSTYD

Moż lepiej taką akcję przeprowadzić w kościołach a księża mogli by zaapelować o wywieszanie tych flag .

Uważam, że akcja rozdawania flag była świetnym pomysłem. 200 flag to nie jest mało i tak jak napisał pan Tomasz D. zawsze znaleźliby się niezadowoleni i choćby było 500 flag, to i tak pewnie ktoś miałby jakieś wątpliwości. Ludzie, zamiast krytykować weźcie przykład i sami coś zorganizujcie. Rozdawali flagi za darmo a wam jeszcze źle. Nie rozumiem jak można być takim zawistnym.

JAk taki madry jestes to sam zorganizuj taka akcje....

Najpierw krytykuj siebie a potem innych,a reszta niech siedzi cicho,jak tacy madrzy wszyscy jestescie to niech ktos zorganizuje takie cos i zobaczymy czy latwo jest czy trudno...

Grajewianie, tak jak i wszyscy Polacy są zawsze niezadowoleni. gdyby flag nie rozdawano narzekaliby, gdy je rozdają też narzekają. To jest dla nas typowe.

No wlasnie,nie bylo flag kazdy narzekal byly flagi narzekaja ojj kazdy by tylko narzekal...

Panie Tomaszu bardzo słusznie - pkt 7. Ja obiecuję, że zakupię flagę narodową, bo na darmową się nie załapałem. Do zobaczenia w połowie maja.

faktycznie ja uważam że nie jest to wina ani Pana Tomasza, ani też urzedu miasta. tylko i wylacznie wina ludzi. dlaczego zdarzaly sie przypadki ze brali po 3,4... ze zwyklej chciwosci. tylko tyle mozna powiedziec. i wspolczuje tym ktorzy chcieli wywiesic a nie mogli, ale w tym miescie to nic sie nie da normalnie. nie powiesisz - zle, obgadaja, powiesisz to powiedza ze debil sie obwiesza... takie spoleczenstwo...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.