sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

Akcja Ognisty Ratownik

Akcja Ognisty Ratownik - Gorąca Krew

 

30 lipca 2016 r. w godzinach 9.00 – 14.00 na parkingu przy kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie została przeprowadzona XI edycja ogólnopolskiego programu honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”.

Organizatorem i koordynatorem całej akcji była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku oraz parafią p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.

Nad zapewnieniem prawidłowej zbiórki krwi czuwał lekarz oraz pielęgniarki
z RCKiK w Białymstoku Terenowy Oddział w Łomży. Cenny dar ratujący życie i zdrowie ludzkie zdecydowało się oddać 38 osób, w tym strażacy z tutejszej Komendy Powiatowej PSP. Po szczegółowej weryfikacji dawców do dalszej procedury lekarz zakwalifikował wszystkie osoby. Łącznie pozyskano 17,1 litrów krwi, która trafi do najbardziej potrzebujących.
        Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę w ramach kolejnych akcji „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”, najbliższa odbędzie się w dniu 11 sierpnia br. na parkingu przy Kościele p. w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.

 

Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej
mł. bryg. Kazimierz Golubiewski.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.