sobota, 13 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 3985 wyświetleń

Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.
Akcja „Łapki” na kierownicę ma na celu zmianę podejścia kierowców do używania telefonu podczas jazdy samochodem a tym samym zminimalizowanie ryzyka występowania wypadków, do których przyczynia się  nieodpowiednie korzystanie z telefonu.

 

Policjanci nie ukrywają, że w trakcie trwającej przez cały marzec akcji wyjątkowo rozmowni kierowcy nie będą mieli taryfy ulgowej. Za korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie jazdy grozi mandat w wysokości 500 złotych i 12 punktów karnych.

 
 

 

 

Komentarze (4)

A jak policjant jedzie służbowym autem i rozmawia sobie przez telefon? Z daleka widać jak trzyma telefon przy uchu . Jemu też nie wolno ale co moze zrobić szary człowiek gdy widzi taki incydent jadąc swoim autem . Ma zrobić zdjęcie? Wtedy może zostać zatrzymany za używanie telefonu w czasie jazdy .

A jaka kara za używanie podczas jazdy panela multimedialnego, który jest juz w większości nowych samochodów i obsluga jego tez zajmuje jedna reke i odwraca uwagę . Przez telefon mozna rozmawiac i patrzec na droge , a panel dotykamy patrzac na niego. Taka różnica .karac za jedno ,to i za drugie .obserwator

To już nie będzie można zmieniać biegów w aucie ?

Paweł teraz myślą że każdy ma automata.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.