Kraj

Akcja „Prędkość”

Działania podlaskich policjantów pn. „Prędkość”
 

Blisko 670 skontrolowanych pojazdów i prawie 330 kierowców ukaranych mandatami to wynik akcji „Prędkość” przeprowadzonej na terenie województwa przez podlaskich policjantów ruchu drogowego. Mundurowi w trakcie działań zatrzymali także 9 osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po alkoholu.

W miniony piątek policjanci podlaskiej drogówki przeprowadzili kolejną już akcję „Prędkość”. Podczas działań blisko 120 mundurowych na terenie całego województwa, wykorzystując 47 ręczne mierniki prędkości i 17 videorejestratorów sprawdzało, czy kierowcy podróżujący głównymi ciągami komunikacyjnymi nie jeżdżą zbyt szybko. W ciągu całej akcji funkcjonariusze skontrolowali blisko 670 kierowców, spośród których prawie 330 ukarali mandatami. Najczęstszymi wykroczeniami, jakie popełniali kierowcy to nieprawidłowe wyprzedzanie i niekorzystnie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Mundurowi ukarali mandatami 19 kierujących oraz 4 pasażerów niestosujących się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Niestety, ale wśród skontrolowanych osób znalazło się również 9 kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą przed sądem. W trakcie tej jednodniowej akcji doszło do dwóch wypadków drogowych, w których zginęły trzy osoby i trzy zostały ranne. Do najtragiczniejszego z nich doszło w miejscowości Podbagny, gm.Dąbrowa Białostocka. Właśnie na skutek tego zdarzenia zginęły trzy osoby (tu czytaj więcej).

Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to wciąż jedna z poważniejszych przyczyn wypadków, często tych najtragiczniejszych w skutkach. Dlatego też podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

 źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.