Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 10090 wyświetleń

Akcja "Noworoczny Dar Serca"

„Każdy z ludzi nosi w sobie godność i odpowiedzialność
   za drugiego człowieka.”
                    Jan Paweł II

Publiczne Gimnazjum nr1 - podsumowanie XI edycji akcji "Noworoczny Dar Serca"

W niedzielę 13 grudnia 2009r. w ramach tradycyjnej już akcji „Noworoczny Dar Serca” uczniowie Publicznego Gimnazjum nr1 i Szkoły Podstawowej nr1 pod opieką 30 nauczycieli z ZSM nr1, jak co roku, zbierali pieniądze na pomoc swoim chorym i niepełnosprawnym kolegom. Kwesta „Noworoczny Dar Serca” pod hasłem „Nie przechodź obojętnie” odbyła się już po raz jedenasty pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Stanisława Stefanka. Sztab kwesty  mieścił się w PG nr 8 w Łomży Od początku cel akcji jest ten sam - pomagać potrzebującym. W niedzielę – 13 grudnia 2009 r. z puszkami w rękach kwestowało 1,5 tys młodych ludzi 26 gimnazjów z terenu byłego województwa łomżyńskiego oraz ich nauczycieli. W tym dniu, od wczesnych godzin porannych do wieczora, na ulicach i w pobliżu kościołów Diecezji Łomżyńskiej kwestowali uczniowie gimnazjów ponad 20 miast i miejscowości. Pieniądze zbierane były m.in. w Łomży, Grajewie, Piątnicy, Czyżewie, Rosochatem Kościelnym, Miastkowie, Ciechanowcu, Zambrowie, Stawiskach, Śniadowie, Wiźnie, Puchałach, Wygodzie, Kupiskach, Nowogrodzie, Małym Płocku, Pruszkach, Jedwabnem, Szczuczynie, Wysokiem Mazowieckiem, Kolnie, Rutkach, Radziłowie, Zbójnej i w Dąbrowie Wielkiej.

Na terenie Grajewa, w tym roku, młodzież PG nr1 i SP nr1 zebrała 5095zł 77gr . Łącznie, jak wynika ze wstępnych wyliczeń, gimnazjaliści ze wszystkim miejscowości biorących udział w akcji zebrali 52 tys. zł. Pieniądze ostatecznie zliczy bank. Środki trafią do najbardziej potrzebujących, chorych i niepełnosprawnych z miejscowości, w których odbyła się zbiórka. Ale ostateczną decyzję o podziale środków z kwesty podejmie komitet organizacyjny, który spotka się 7 stycznia 2010 r. w siedzibie PG 8 w Łomży. Dzięki zebranej sumie 52991,18 zł niejedno chore dziecko otrzyma finansowe wsparcie na leczenie. W ubiegłym roku gimnazjaliści zebrali ponad 50 tys. zł - pomoc trafiła do dzieci na zakup leków, sprzętu medycznego i rehabilitację. Natomiast od 2000 roku gimnazjalna akcja przyniosła prawie 400 tys zł.

Wszystkim organizatorom – uczniom i nauczycielom oraz ofiarodawcom za ich „Dar Serca” serdecznie dziękujemy.
fot. I.L.

poniedziałek, 26 września 2022

V Festyn Rodzinny

poniedziałek, 26 września 2022

Kreatywna sobota w SP2

Komentarze (1)

Było zimno, ale i tak super!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.