Kultura i rozrywka

Wojewodzin - kino pod chmurką

Wojewodzin - kino pod chmurką

Gmina Grajewo zrealizuje projekt dzięki dotacji z Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego - Kreatywna wieś. Na ten cel otrzyma łącznie 14 974 zł. Całkowita wartość inwestycji przewidywana jest na kwotę 29 948 zł.

W środę (9.06) w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej odbyło się uroczyste podpisanie umowy, w którym wziął udział Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter wraz z Moniką Zorczykowską - Skarbnikiem Gminy. Ze strony Województwa Podlaskiego umowę podpisał wicemarszałek Stanisław Derehajło.

Projekt pn. "Kreatywne spotkania w Wojewodzinie" dotyczy zakupu zestawu do projekcji kina plenerowego, tzw. kino pod chmurką, do świetlicy wiejskiej w Wojewodzinie. W skład zestawu wchodzą: - projektor, - ekran projekcyjny, - zestaw nagłaśniający, - laptop, - przedłużacz.

W okresie obostrzeń świetlica wiejska nie funkcjonowała, co doprowadziło do pogłębienia problemu jakim jest brak integracji społeczności wiejskiej. Realizacja niniejszego projektu będzie rozwiązaniem w/w problemu.

Operacja realizowana będzie głównie na terenie placu przy świetlicy wiejskiej w Wojewodzinie, ale również w 13 innych miejscowościach gminy Grajewo, w których są świetlice wiejskie.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.