Kultura i rozrywka

"Szewczyk Dratewka" w SP2

Szewczyk Dratewka

Dnia 9 czerwca w SP2 w Grajewie klasa 2a zaprezentowała przedszkolakom i uczniom z kl. 1-3 spektakl z przesłaniem edukacyjnym pt. "Szewczyk Dratewka”. To opowieść o dobroci serca i szacunku do natury. Bohaterem bajki jest biedny Dratewka, który wędrował po świecie łatając ludziom stare obuwie. Miał bardzo dobre serce. Pomagał każdemu stworzeniu napotkanemu na swojej drodze.

Mrówkom pomógł odbudować zniszczone mrowisko, pszczołom załatać barć, nakarmił także dzikie kaczki. Czynił to wszystko bezinteresownie, z dobroci serca. Po wielu przygodach Dratewka spotkał złą Czarownicę, która więziła w zamku piękną dziewczynę. Postanowił podjąć próbę uwolnienia Księżniczki spełniając trzy życzenia złej Czarownicy, która była niemalże pewna, że Szewczyk nie poradzi sobie z tymi zadaniami. Z pomocą pośpieszyły Dratewce wdzięczne zwierzęta, którym wcześniej pomógł. Jak to w baśniach bywa - wszystko skończyło się dobrze. Szewczyk i Księżniczka pobrali się i zamieszkali w zamku Czarownicy.

Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody Szewczyka Dratewki. Oglądając przedstawienie bawiły się i uczyły właściwej postawy wobec innych ludzi i świata przyrody. Piękna scenografia i kostiumy sprawiły, że dzieci na długo zapamiętają tę baśń i jej przesłanie, że każdy dobry czyn będzie kiedyś nagrodzony.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.