Sprawca wypadku w areszcie

aktualizacja: 2021-05-12 09:38:12     nr wiadomości: 45632     przeczytano: 4447     Ilość komentarzy komentarze: 0

5 maja br. czekając na zielone światło, w związku z ruchem wahadłowym obowiązującym na odcinku drogi w Kisielnicy (DK61) zginął 21-latek z Giełczyna. W jego auto uderzyła białoruska ciężarówka, niewielka osobówka wbiła się w lawetę. Mężczyzna nie miał szans na przeżycie. Białorusin, który spowodował wypadek został tymczasowo aresztowany.

- Sąd Rejonowy w Łomży w dniu 7 maja 2021 r. tymczasowo aresztował obywatela Białorusi, który w dniu 5 maja kierując pojazdem ciężarowym marki volvo umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, iż jechał z prędkością przekraczającą prędkość dopuszczalną i nie zachowując bezpiecznej odległości doprowadził do najechania na tył poprzedzającego go samochodu osobowego marki skoda. W wyniku tego zdarzenia kierujący samochodem osobowym poniósł śmierć - mówi Jan Leszczewski, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży.

Sąd tymczasowo aresztował 51-letniego obywatela Białorusi na okres trzech miesięcy uznając, iż nie ma on zamieszkania na terenie Polski i może utrudniać postępowanie z uwagi na grożącą mu surową karę. 

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. 

 
e-Grajewo.pl
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.