Rocznica zakończenia wojny

aktualizacja: 2021-05-08 04:14:55     nr wiadomości: 45605     przeczytano: 2390     Ilość komentarzy komentarze: 35

76 lat temu, 8 maja 1945 roku zakończyła się na kontynencie europejskim II wojna światowa.

Hitlerowskie Niemcy podpisały akt bezwarunkowej kapitulacji. Był on wynikiem ostatecznej ofensywy wojsk alianckich, która doprowadziła III Rzeszę do wyniszczenia i beznadziejnej sytuacji militarnej oraz politycznej.

Szanowna Redakcjo, nalezy byc obietwynym i napisac ,ze Armia Czerwona tez miala bardzo znaczacy udzial w wyzwalaniu Europy od okupanta niemieckiego. Mimo iz Armia Czerwona zapisala sie rowniez na niechlubnej karcie historii podczas II wojny swiatowj , to jednak faktu wielkiego udzialu Armii Czerwonej w wyzwalaniu Europy nie da sie podwazyc ! P.S Wiem ,ze piso-komunisci zaraz zaczna sypac epitetami
Napisał: Choop dodano: 2021-05-08 13:37:49

To jeszcze jedna rocznica- ataku zbrojnego podziemia na Grajewo i uwolnienia więźniów przetrzymywanych w UB.
Napisał: master dodano: 2021-05-08 14:28:58

Wow, z artykułu wynika, że ZSRR nie brało udziału w wojnie. Hm? Zmieniamy historię? Jestem i byłem wrogiem komunizmu, ale historia nie powinna być zmieniana.
Napisał: Poldek dodano: 2021-05-08 16:04:10

Kto z was uważa, że Polska istnieje tylko teoretycznie?
Napisał: stonoga dodano: 2021-05-08 17:26:45

Pytanko do autora artykułu. Czy Armia Radziecka i Ludowe Wojsko Polskie miało wpływ na bezwarunkową kapitulację Niemiec, czy tylko alianckie siły zbrojne (zachód). Dlaczego pytam? Alianckie siły zbrojne ograniczają się jedynie do państw zachodnich pod wspólnym dowództwem W.B.; Wspólnoty Brytyjskiej, USA, Polskich Sił Zbrojnych, Wolnej Francji i innych mniejszych państw. Może się mylę.
Napisał: Meliorant dodano: 2021-05-08 18:14:55

8 maja została podpisana kapitulacja z siłami alianckimi, 9 maja akt został powtórnie podpisany ze wschodnimi członkami sił alianckich.
Napisał: Kamil dodano: 2021-05-09 20:59:03

Nasze ziemie wyzwalało Wojsko Polskie wraz z Rosjanami nie Alianckie.
Napisał: Irek dodano: 2021-05-09 21:17:08

Czego teraz dzieci uczą na historii o II WŚ ? Przykra sprawa żołnierze LWP ginący na polskiej ziemii odunięci w niepamięć. W Surażu mieszkał żołnierz, który zatykał polską flagę na gmachu reichstagu. Różnica między Polskimi Żołnierzami frontu zachodniego i wschodniego jest taka, że ci pierwsi zostali oszukani przez aliantów zachodnich dwa razy, a ci drudzy tylko raz.
Napisał: dunia dodano: 2021-05-09 23:35:23

Gdyby nie przelomowy moment bitwy o Stalingrad, ktory przyczynil sie do tego, ze hitlerowcy wojny nie wygraja, nie wiadomo jak potoczylyby sie jej dalsze losy. To wlasnie kleska akcji "Barbarossa" przyczynila sie do tego ,ze niemieccy okupanci stracili niemal calkowita wiare w ostateczne zywciestwo - Endsieg oraz ostateczne opanaownie calej Europy nie mowiac juz o Swiecie. Juz wlasnie w roku 1941, tuz po przegranej bitwie, nazisci niemieccy zaczeli glownie skupiac sie na holokauscie. P.S. Zgadzam sie w zupelnosci z wypowiedzia Irka Meliorant- tez sie nie myli, Poldka wypowiedz jest tez racjonalna i przekonywujaca- co swiadczy , ze nie wszyscy chca zmieniac historie- idac sladem pisu !
Napisał: Choop dodano: 2021-05-09 23:46:48

Ach te mity. Jak czytam te komentarze, że czerwoni Nas wyzwolili, to mi się robi niedobrze. Po pierwsze nie wyzwolili, tylko zajmująć Nasz kraj narzucili swój dyktat i władzę. Przypomnę rusofilom żę to w1939 roku to sowieci do spóły z niemcami zaatakowały Polskę. Sowieci zrobili to pod hasłami wyzwolenia , tak więc to w 1945 roku było drugie wyzwolenie.
Napisał: Jaro dodano: 2021-05-12 13:58:32

Jaro, to nie sa zadne mity, zacznij czytac ze zrozumieniem wypowiedzi, to moze doszukasz sie w nich suchych faktow! Czy masz na to dowody, ze, to nie Armia Czerwona wyzwolila Polske z rak okupanta niemieckiego ? Jesli nie Armia Czerwona - to -kto ? Nikt nie kwestionuje paktu - Ribbentrop–Mołotow oraz napasci ZSRR na Polske podczas II wojny swiatowej , jak rowniez tego ,ze po zakonczeniu jej narzucono nam ustroj komunistyczny- tylko jaki zwiazek maja te wydarzenia historyczne z ostatecznym wyzwaleniem przez Armie Czerwona wschodnich terenow Europy?? Moze jeszcze zakwestiinujesz fakty dotyczace wielu wygranych znaczacych bitew przez Armie Czerwona ,ktore ostatecznie przesadzily losy wojny, podczas ktorych zadano ogromny cios hitlerowcom , odbierajac im wiare w zwyciestwo. Czlowieku wroc do szkoly i naucz sie historii na tyle dobrze, zebys nie mylil i nie platal tutaj faktow historycznych , ktore nie mialy bezposredniego zwiazku ze soba. Nie wiem czy wiesz, ale w szeragach Armii Czerwonej walczylo przeciwko Niemcom b. wielu Polakow ! Nie wypisuj juz prosze bzdur , boi ci sie pogorszy !
Napisał: Choop dodano: 2021-05-12 23:40:56

Jaro - oto pierwsza lekcja historii : "Polacy w Armii Czerwonej Ogółem w Armii Czerwonej podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej służyło 250 tysięcy Polaków, w tym w obronie Leningradu ok. 2,5 tys., Moskwy blisko 3 tys., Stalingradu ponad 10 tys., Kaukazu ok. 1 tys., Krymu i Sewastopola kilkaset. Polacy zajmowali nawet najwyższe stanowiska dowódcze, jak marszałek Konstanty Rokossowski. Około 100 tys. Polaków powołano do Armii Czerwonej w ramach powszechnego poboru w latach 1940–1941, po włączeniu do Związku Radzieckiego ziem wschodnich. W kwietniu 1940 powołano rocznik 1918, jesienią 1940 i wiosną 1941 powołano roczniki 1919 i 1920. Około 20 tys. Polaków powołano do Armii Czerwonej w latach 1941–1943 w wyniku powszechnej mobilizacji. Blisko 80 tys. Polaków powołano w roku 1944, po zajęciu Zachodniej Białorusi i Zachodniej Ukrainy. Od 1943 ponad 30 tys. Polaków z RKKA przeszło do 1 Armii Wojska Polskiego. Ponadto, ok. 13 tys. Polaków było radzieckimi partyzantami. Ponad 5 tys. Polaków działało na Białorusi, w tym 703 zostało odznaczonych przez Prezydium Rady Najwyższej ZSRR. Na Ukrainie w ruchach partyzanckich działało ponad 7 tys. Polaków. Z partyzantami współpracowało kilkadziesiąt tys. Polaków w Zachodniej Białorusi i Zachodniej Ukrainy[15]. "- czy teraz do Ciebie dociera, ze z faktami nie mozna sie klocic.
Napisał: Choop dodano: 2021-05-12 23:48:44

Do Jaro , zaczne od spekulacji i zadam Tobie pytanie, czy wiesz co wydarzyloby sie i jakie bylyby tego konsekwencje dla Polski, gdyby np. hitlerowcy wygrali wojne ? Gdzie bys wtedy byl i co staloby sie z twoimi przodkami ? Czy Ty wiesz co przewidywal program nazistow niemieckich, dotyczacy czystek etnicznych w Europie Wschodniej ? Jezli wiedzialbys , to bys bzdur nie wypisywal !
Napisał: Ateista dodano: 2021-05-13 00:18:53

Do Chop. Bzdury to ty wypisujesz, bo tego nauczyli Ciebie w szkole. Armia Czerwona nie wyzwoliła Polski, tylko przyniosła na swoich bagnetach zniewolenie Polski. To jest zasadnicza różnica. Nawciskali wam ciemnoty w szkołach i powtarzacie te brednie, ze szkodą dla Polski. Tak wiem że w szeregach komunistów walczyło wielu polaków, gdyż wielu z nich miało w perspektywie śmierć na wschodzie Rosji, bądż walkę w ich szeregach. Jednak oni byli tylko instrumentem-pionkiem w rozgrywce Stalina. P.S. Dzierżyński też był polakiem
Napisał: Jaro dodano: 2021-05-13 16:31:23

Do ateista nie niewiem co by bylo i nie bawie się w spekulacje. Operuję faktami, i wiem co sowieci i ich polscy przyjacielę zrobili z setkamitysiecy polaków i to nie są zadne bzdury, chyba że się jest jednym z tych byłych pachołków czerwonej zarazy.
Napisał: Jaro dodano: 2021-05-13 16:38:23

Do Chop. Bzdury to ty wypisujesz, bo tego nauczyli Ciebie w szkole. Armia Czerwona nie wyzwoliła Polski, tylko przyniosła na swoich bagnetach zniewolenie Polski. To jest zasadnicza różnica. Nawciskali wam ciemnoty w szkołach i powtarzacie te brednie, ze szkodą dla Polski. Tak wiem że w szeregach komunistów walczyło wielu polaków, gdyż wielu z nich miało w perspektywie śmierć na wschodzie Rosji, bądż walkę w ich szeregach. Jednak oni byli tylko instrumentem-pionkiem w rozgrywce Stalina. P.S. Dzierżyński też był polakiem
Napisał: Jaro dodano: 2021-05-13 16:39:58

Choop . Podajesz dane ze po stronie sowieckiej walczylo 250 tyś polaków jako argument przemawiajacy za tym że armia czerwona Nas wyzwoliła, a nie zniewoliła. To ja dam Tobie lekcję historii. Po stronie armii niemieckiej walczyło 375 tyś. Obywateli Polski. I co ? W Niemcy też Nas wyzwalalli ? Polska była tylko pionkiem na szachownicy 2 wojny swiatowej, a stalin( wraz z dużą grupą polaków, którzy nie mieli innego wyjścia, bądż poszli bardzo chętnie- tacy też byli)Nas nie wyzwolił, tylko poszerzył swoją strefę wpływów. Przez to Wasze wyzwolenie setki porzadnych ludzi straciło życie i zdrowie.
Napisał: Jaro dodano: 2021-05-13 16:56:32

Do Ateista nie wiem co by bylo, gdyby było, i nie bede bawił się w fantazjowanie. Nie wiem co przewidywał program czystek etnicznych w Europie Wschodniej, gdyż takiego nie miałem okazji czytać. Może podasz jakieś żródlo, to chętnie się zapoznam. Komuniści, jak i Niemcy wymordowali bardzo wielu polaków. Dwóch bandziorów, najpierw zawarło spólkę, a następnie jeden z nich się wyłamał, a drugi nagle zawarł kolejną spólke z zachodem, a Polska była tylko pioneczkiem, i to są fakty. Nawbijali Tobie do głowy,że rusek był lepszy od niemca, a jakby niemcy wygrały wojnę to obchodził byś dzień zwycięstwa wielkiej rzeszy, bo tak by Ciebie wytresowali.
Napisał: Jaro dodano: 2021-05-13 17:32:00

Jaro- jezli do ciebie nie docieraja fakty historyczne, to o czym z toba dyskutowac ? Nie przeczytales dokaladnie tego co napisalem l nadal nie rozumiesz, ze fakty historyczne dotyczace tego ,ze Polacy w Armii Czerwonej brali udzial w decydujacych bitwach na terenach ZSRR walczac przeciwko hitlerowcom; biorac jenoczesnie udzial w wyzawlaniu Polski -sa nie podwazalne. Swiadczy to rownoczesnie o tym ,ze walczyli po wlasciwej stronie i w sluszenej wspolnej sprawie (jedni i drudzy), czy to sie tobie podoba czy tez nie. Znow zaczynasz mieszac. Co ma wspolnego temat Armii Czerwonej z tematem niemieckiej armii- mozesz mi to logicznie wytlumaczyc ? Odnosnie planow czystek etnicznych dotyczacych ternow Wschodniej Europy , mozesz sobie poczytac i zapoznac sie z nimi w ogolnodosteponych zrodlach pod haslem : "konferencja wannsee","holokaust", "prawa norymberskie "- dowiesz sie wtedy jakie byly plany Hitera wobec (miedzy innymi) Polakow /Slowian- podludzi- o Zydach ,ktorzy byli na pierwszym miejscu nie wspomne. Jak juz wspomnialem ,nie dosc ,ze masz braki i to ogromne ,jesli chodzi o wiedze historyczna , to na dodatek mieszach zbyt wiele watkow , ktore nie maja nic wspolnego z wyzwaleniem Europy Wschodniej i do siebie nie pasuja. Takich bzdur jak te zawarte w tym zdaniu, od dawna nie czytalem jesli chodzi o interpretacje historyczna: " Podajesz dane ze po stronie sowieckiej walczylo 250 tyś polaków jako argument przemawiajacy za tym że armia czerwona Nas wyzwoliła, a nie zniewoliła. To ja dam Tobie lekcję historii. Po stronie armii niemieckiej walczyło 375 tyś. Obywateli Polski. ?"- czego dowodzi ten statystyczny fakt i jakiej odpowiedzi oczekujesz ? Nie odpowiedziales mi w tym swoim calym balaganie na proste pytanie, kto wedlug ciebie wyzwalal Polske spod okupanta niemieckiego - jesli nie byla to Armia Czerwona- to kto ?? Siegasz w swoich wypowiedziach do czasow powojennych - co nie nalezy do tematu ,jesli nie skupisz sie na powyzszym temacie ,to dyskusja z toba nie bedzie miala najmniejszego sensu! Tematem jest :"Rocznica zakończenia wojny" - a nie konsekwencje zakonczenia wojny. Zaczynasz atakowac w akcie frustracji i snuc fantasmagorie wobec mojej osoby. Ty zdaje sie masz problemy z " zaakcepowaniem przeszlosci historycznej , co jest wynikiem wypisywania idiotyzmow pod moim adresem , tylko dla tego ,ze trzymajac sie faktow ,pozostajac obiektywny , nie popieram twojej rusofobii ani antyniemieckosci ; a cyznie to mainowicie z prostej przyczyny, poniewaz ja takich problemow nie mam. Ty zdaje sie zyjesz w niedzisiejszej epoce i dla ciebie kazdy Rosjanin i Niemiec- to smiertelny wrog ! Obudz sie to nie te czasy i zacznij samodzielnie myslec. Konczac odpowiem rownie zgryzliwie jak ty- niezle ciebie ten pis wytresowal, poniewaz takie bzdury wypisujesz ,ze czytajac je odnosi sie wrazenie ,ze trzeba sie zbroic na wojne- bo taka wlasnie niezmotywowana niczym nienawisc bije z twoich wypowiedzi-niestety !
Napisał: Choop dodano: 2021-05-13 19:42:10

Dodam jeszcze to,ze , tu nie trzeba fantazjowac, gdyby Niemcy wygraly wojne- to by ciebie juz dawno nie bylo- i to jest jeden wielki powod ,zeby byc wdziecznym ,ze wlasnie ZSRR dal hitlerowcom porzadne lanie na frontach wschodnich , po ktorym sie juz nie mogli sie pozbierac, poniewaz straty byly zbyt dotkliwe i pod wzgledem ofiar oraz sprzetu militarnego.Straty niemieckie na froncie wschodnim wyniosly 4,1 mln zabitych na ogolną liczbe 5,3 mln poległych- jezeli dlo ciebue nie przemawiaja fakty, to juz nie moj problem. Prawda jest taka. ze rezim komunistyczny przezylo wiele ludzi, lecz gdyby wygraly wojne nazistowskie Niemcy, czekalby nas "podludzi" ten sam los (nie co pozniej,tuz po wyniszczeniuZydow),ktory byl przewidziany dla Zydow- czyli Edlösung !
Napisał: Choop dodano: 2021-05-14 00:08:46

Do jaro, zrodlo informacji - Wikipedia- haslo- ustawy norymberskie- ale pienisz sie , wyluzuj bo ciebie sowietofobia zabije zbyt wczesnie , a pis potrzebuje takich slepo im "wiernych" patriotow ,co chetnie walcza z Sowietami , hitlerowcami , komunistami az ogarnie ich obsesja. Szkoda , ze ty i tobie ppodobni nie maja swiadomosci ,ze to juz historia bezpowrotna, a zagrozeniem nie sa Niemcy, czy Rosjanie - tylko wy pisowocy naladowani nienawiscia. Powielacie (byc moze nie swiadomie)historie zblizona do tej ktora tworzyl hitler ze swoimi elitami budujac III Resze, ktora wiadomo jak skonczyla!
Napisał: Ateista dodano: 2021-05-14 01:23:37

Choop i atelsta. Wytłumacze wam najprościej jak się da, jak krowie na rowie, może zrozumiecie. Wyzwolenie wg słownika jezyka polskiego- odzyskanie niepodległosci. Jeżeli uważacie że 8 maja 1945 roku Polska odzyskała niepodległość, to jesteście niedouczeni, ewentualnie ludżmi powiązanymi, być może miedzypokoleniowo z czerwonymi. Do ateista kiepski z ciebie wróżbita i psycholog. To raczej przez twoje wpisy przemawia nienawiść do innych. Jaro
Napisał: Jaro dodano: 2021-05-14 14:03:43

Do Choop. Zgadzam sie z tymi faktami źe polacy walczyli po stronie Armii Czerwonej, ale robili to bo nie mieli wyjścia. Zrozumiał? Ty podajesz argument iż po stronie sowieckiej walczyło tylu polaków i dlatego należy uznać iż sowieci nas wyzwolili, co jest rozumowaniem błednym. Podałem tobie kontrargument, że po stronie niemców walczyło jes,cze więcej polaków, abyś zrozumiał absurdalnośc tego argumentu. Ty skupiasz się liczbach, gubiąc jednocześnie ogólne spojżenie na historię 2 wojny światowej. Odpawiadając na twoje pytanie kto wyzwolił nasz kraj, odpowiem tobie że nikt, zmienił się okupant, który wprowadzìł swój rezim i tyle. Jeżeli twierdzisz że sowieci Nas wyzwolili- dali nam niepodległe państwo to mi ręce opadają. Tak z drugiej strony kiepski z ciebie psycholog. Wszystkich którzy się z tobą nie zgadzają, wrzucasz do jednego worka z napisem pis? To mnie rozbawiłeś. Ps. Chcesz pokoju? Szykuj się na wojnę.
Napisał: Jaro dodano: 2021-05-14 14:35:48

Do ateista. Miałeś mi podać żródło programu czystek etnicznych wschodniej europy, a nie do ustaw norymberskich, które były skierowane przeciw niemiecki żydom. P.s. większość elit budujących 3 rzeszę ( oprócz tych ustawionych na szczycie) przeżyła wojnę i dobrzy się urządziła budujac powojenne Niemcy.
Napisał: Jaro dodano: 2021-05-14 14:48:49

Choop cyt."Czy masz na to dowody, ze, to nie Armia Czerwona wyzwolila Polske z rak okupanta niemieckiego ? Jesli nie Armia Czerwona - to -kto ? Nikt nie kwestionuje paktu - Ribbentrop–Mołotow oraz napasci ZSRR na Polske podczas II wojny swiatowej , jak rowniez tego ,ze po zakonczeniu jej narzucono nam ustroj komunistyczny- tylko jaki zwiazek maja te wydarzenia historyczne z ostatecznym wyzwaleniem przez Armie Czerwona wschodnich terenow Europy??" W tej twojej wypowiedzi jest zasadnicza sprzecznośc. Twierdzisz jednoczecznie że armia czerwona Nas wyzwolila czyt. dała niepodległość i jedncześnie narzucono nam ustrój komunistyczny.
Napisał: Jaro dodano: 2021-05-14 15:19:56

Jaro, biedny czlowieczku sowietofobia i germanofobia przycmila tobie na dobre umysl ,ze nic logicznego napisac nie potrafisz . Tych chaotycznych bzdur , zawartych we wszystkich twoich wypowiedziach nie da sie nie tylko czytac , ale i trudno jest w nich doszukac sie chociazby sladowego sensu. Zacznij nauke najwpierw od jezyka polskiego, naucz sie poprawnej pisowni oraz logicznego wyslawiania sie (sensownej budowy zdan), tak -by ciebie mozna bylo zrozumiec- co chcesz wyrazic . Z kolei dopiero potem naucz sie histoorii (dot. czasow II wojny Sw.) od podstaw na przynajmniej takim poziomie,zebys nie mieszal ze soba watkow i faktow historycznych ,ktore nie maja bezposredniego zwiazku ze soba. Konczac zapytam, chciaz watpie zebys cokolwiek pojal z tego co napisze, poniewaz z twoich komentarzy wynika jasno ,ze nie potrafisz odrozniac wydarzen historycznych- jaki ma zwiazek bezposreni dwa odrebne wydarzenia historyczne, ktore nie dzialy sie w tym samym czasie jednoczesnie lecz nastepowaly po sobie - wyzwolenie i rezim komunistyczny ? W odpowiedzi tak uwazam ,jak rowniez wszyscy obiektywni historycy uwazaja,ze Armia Czerwona wyzwolila Polske spod okupanta niemieckiego- to jest fakt ,ktory jest niepodwazalny. Wydarzenia powojenne, to juz inna historia i jej rozdzial , ktorego ty nie potrafisz niestety odroznic i zaakceptowac ;ale to juz twoj idywidualny problem! Nie zapominaj o tym ,ze , jak juz wspomnialem, Polacy w Armii Czerwonej walczyli przeciwko wspolnemu wrogowi- taki etap historyczny mial miejsce - czy sie, to takim jak ty, ten historyczny fakt podoba czy tez nie. W momecnie kiedy ma sie wspolnego wroga - madry i rozsadny czlowiek i postepuje pragamatycznie szukajac przymierza . Madrzy Polcy zdawali sobie sprawe z tego co by ich czekalo, jesli Hitler wygralby wojne- dlatego decydowali sie walczyc przeciw wspolnemu wrogowi zaciagajac sie d miedzy innymi Armii Czerwonej, poniewaz Polska Armia zostala rozbita przez Niemcoww przeciagu ok. 2,5 tygodnia- tuz po agresji Niemiec. Nie prawda jest , ze wszyscy byli zaciagani na sile , bo nie mieli wyboru ! A ty co bys wybral - Niemcow ? Warto przymniec istotny fakt ,ze do Od 1943 ponad 30 tys. Polakow z RKKA przeszło do 1 Armii Wojska Polskiego.Nie twierdze czlowieku bezmyslny niczego innego i dlatego nie snuj juz absurdalnych tez ! Powtarzam poraz kolejny i ostatni, ze ARMIA CZERWONA WYZWOLILA POLSKE DO NIEMIECKIEGO OKUPANTA, DALSZE DZIEJE HISTORYCZNE ; TO JUZ INNA BAJKA - CZY JESTSÉS TAK NIEOGRANIETY ; ZE TEGO NIE ROZUMIESZ ??! Pragne tobie rowniez przypomniec ,ze to ty dokonywales selekcji wkladajac mnie do odpowiedniegow worka, wroc to swoich prowokacjynych wypowiedzi dot, sfery prywatnej, a przekonasz sie jakie hasla rzzúcasz w kierunku innych, tylko dlatego , ze nie popieraja twojej chorej ideologii nienawisci !
Napisał: Choop dodano: 2021-05-14 18:01:12

Do choop jak brakuje tobie argumentów to atakujesz inwektywami. Widzę że uderzyłem w czuły punkt. Dlatego nie pozostane tobie dłużny. Nie potrafisz zrozumieć definicji wyzwolenia, tak prostej jak cep, zarzucajac mi jednocześni braki w pisowni. Nie żywię nienawiści do nikogo, tylko stwierdzam fakty, które do ciebie jak widać nie docierają. Jesteś pseudointeligentem, ktory być może potrafi dobrze pisać, ale nie potrafi myśleć. Nie przekonam do logicznego myslenia kogoś kto kieruje się pokrętną logiką i jest emocjonalnie zaangażowany w temat.(pokoleniowo?). A teraz streszczenie konkretów. 1 Wyzwolenie- odzyskanie niepodległosci 2 Armia czerwona nie wyzwoliła Polski, tylko w wyniku działań wojennych zajęła jej terytorium. 3 Zajęcie terytorium Polski przez armię czerwoną, było jednoznaczne z tym iż sowieci zaczeli wprowadzać swoją komunistyczna władze (rząd PKWN, konferencja w Jałcie) Tak nalezy łaczyć te fakty. Jaśniej sìe nie da, nawet debil, to zrozumie. Nie da sie rzeczowo polemizować z kimś , kto nie potrafi zrozumieć podstaw logicznego myślenia i nie docierają do niego takie podstawy jak chociażby definicja wyzwolenia. Życzę dużo zdrowia. Bez odbioru
Napisał: Jaro dodano: 2021-05-14 22:12:20

Do jaro, piszesz ,ze: " większość elit budujących 3 rzeszę ( oprócz tych ustawionych na szczycie) przeżyła wojnę i dobrzy się urządziła budujac powojenne Niemcy.", to swiadczy jednie o tym ,ze wyzwalajacy z Zachodu ani ze Wschodu nie mieli w planie wyniszczenia rasy niemieckiej- dazac tym samym do pokoju - ale czego dowodzi, to co napisales ? Gdyby Niemcy wygraly wojne mialbys szanse (jesli nie mialbys w sobie krwi niemieckiej) na przezycie - rowne zeru, co najwyzej sluzylbys dla III- Rzeszy za miske zupy z brukwi az do wycienczenia ! Jena z ustaw norymberskich mowi : "Reichstag uchwalił jednogłośnie następującą ustawę, która zostaje niniejszym ogłoszona: § 1 (1) Obywatelem państwa jest ten, kto należy do Związku Ochronnego Rzeszy Niemieckiej i jest mu za to szczególnie zobowiązany. (2) Obywatelstwo uzyskuje się zgodnie z przepisami Ustawy o obywatelstwie Rzeszy. § 2 (1) Obywatelem Rzeszy jest tylko obywatel krwi niemieckiej i pokrewnej, który swym zachowaniem dowodzi, że jest skłonny i nadaje się do wiernego służenia Narodowi Niemieckiemu i Rzeszy Niemieckiej. (2) Obywatelstwo Rzeszy nabywa się przez nadanie aktu obywatelstwa Rzeszy. (3) Obywatel Rzeszy jest jedynym nosicielem pełni praw politycznych zgodnie z ustawami"- koniec cytatu .Na stronach niemieckich jest to jeszcze dokladniej ujete, chociaz tekst zawarty w tej ustawie jest b. wymowny i wyklucza jasno wszytkich w ktrorych zylach nie plynie krew niemiecka ! Ponizej zamieszczam cytat jenego z planow Hitlera dotyczacego czystek etnicznych : "Głównymi założeniami "Nowego Ładu" miały być: hegemonia III Rzeszy od Portugalii do Uralu, całkowita eksterminacja Żydów oraz większości Słowian, a także germanizacja, przesiedlenia lub fizyczne wyniszczenie innych pomniejszych grup ludnościowych, których odpowiednia część zostałaby zakwalifikowana jako.... podludzie " - chcesz sie wiecej dowiedziec- przeczytaj ksiazke tego zbrodniarza- pod tylulem "Mein Kampf" ! Masz jeszcze jakies pytania
Napisał: Ateista dodano: 2021-05-14 22:27:14

Ostatnie pytanie doChoop. Podaj mi proszę nazwiska historyków, którzy w swoich opracowaniach stawieją tezę wyzwolenia Polski przez armię czerwoną.
Napisał: Jaro dodano: 2021-05-14 23:14:38

Ateista. Ja nie twierdzę, że niemcy byli lepsi niż sowieci, a jedynie że ci ostatni nie wyzwolili Polski( czytaj: wywalczyli dla nas niepodległości) tylko zajmując terytorium naszego kraju poszerzyli strefę swoich imperialnych wpływów, budując przy tym mit wyzwolicieli europy .p.s Warto podkreślić iz ustawy norymberskie powtały w połowie lat 30 ubiegłego wieku i dotyczyły samych Niemiec. W tym okresie panowały przyjazne stosunki polsko niemieckie, ba Polska była nawet postrzegana w ówczesnej europie jako sprzymieżeniec Niemiec. Twoje argumenty dotyczące eksterminacji ludności slowianskiej, należaloby powiązać z generalnym planem wschodnim, ktory powstał w 1941 roku, kiedy to Polska jako jeden z nielicznych krajów europy była zaangażowana w otwartą wojnę z niemcami, a większośc krajów europejskich uznała dyktat niemiec i tym samym uchroniła swoja ludność( również tę żydowską, przyklad Węgier). Wystarczy spojżeć na zestawienie strat wojennych poszczególnych krajów, aby dostrzec tę prawidłowość. Życze dużo zdrowia.
Napisał: Jaro dodano: 2021-05-15 11:57:16

Do, jaro Nie mam zamiaru komentowac twoje sieczki, bo ,ktos, kto jest rozsadny i ma wiedze nie kloci sie z faktami !! Ty faktycznie idz do szkoly i zacznij nauke od podstaw, bo ani skalu nai sensu nie maja twoje wypowiedzi, Jak mozna dyskutowac z kims , kto uwaza ,ze w latach 30-tych panowaly przyjazne stosunki polsko-niemieckie ! Twoja gramatyka jest rowniez porazajacs - jak widza historyczna ! To jest tradeia , to co wypisujesz ,tego sie czatac nie da ! Powiem krotko, badzic jest rzacza ludzka, trawac w bledzie - gluoota !
Napisał: Ateista dodano: 2021-05-15 14:12:04

Do, jaro Nie mam zamiaru komentowac twojej sieczki, bo ,ktos, kto jest rozsadny i ma wiedze nie kloci sie z faktami !! Ty faktycznie idz do szkoly i zacznij nauke od podstaw, bo ani skladu ani sensu nie maja twoje wypowiedzi, Jak mozna dyskutowac z kims , kto uwaza ,ze w latach 30-tych panowaly przyjazne stosunki polsko-niemieckie ! Twoja gramatyka jest rowniez porazajaca - jak i wiedza historyczna ! To jest tragedia , to co wypisujesz ,tego sie czytac nie da ! Powiem krotko, bladzic jest rzacza ludzka, trawac w bledzie - gluoota !
Napisał: Ateista dodano: 2021-05-15 16:03:33

Do ateiasta poczytaj trochę na temat polityki miedzynarodowej prowadzonej przez Polskę w dwudziestoleciu wojennym, a wtedy zrozumiesz pewne rzeczy o których w tej chwili nie masz pojęcia. Jak czytam twoje wywody to widzę że twoja wiedza na temat historii ogranicza się do poziomu podręczników szkolnych. Zero samodzielnego myślenia i analizowania faktów, ciągłe powtarzanie tych samych "prawd historycznych". Dalsza dyskusj nie ma najmniejszego sensu. Nie da się przebić tego muru ciemnoty i zacofania, którym sie zastawiłeś. Odbiegacie z Choop od głównego wątku i czepiacie się do gramatyki, nie odnosząc sìe do przedstawionych argumentów. Przez takich pożytecznych idiotów, jako społeczrństwo nigdy nie zrozumiemy mechanizmów jakie funkcjonują w świecie polityki, która jest podstawowym elementem historii. Szkoda mojego czasu. Żegnam. Na naukę nigdy nie jest za pózno.
Napisał: Jaro dodano: 2021-05-15 18:12:41

Jaro , mialem ci nie odpowiadac, ale obnaze twoja kompromitacje , poniewaz absurdy jakie znow wypisujesz przyprawiaja mnie o smiech. Ty nie potrafisz niestety skupic sie na jednym temacie i cofasz sie od czasow II wojny Swiatowej do lat dwudziestych i nie wiesz chyba sam do konca w jakim celu ?. W jednej z ostatnich twoich wypowiedzi napisales ,ze stosunki polsko-niemieckie w latach 30-tych byly przyjazne ? Na czym polegala ta przyjazn polsko -niemiecka - nie potrafisz juz dowiesc- czyzby twoja wiedza byla tak skapa i ograniczona ,ze arumentow ci zabraklo? To ty zaklamujesz historie i nie potrafisz chronologicznie wymienic i ulozyc zdarzen historycznych o oddzielaniu ich od siebie juz nie powiem , bo to przerasta twoja mierna wiedze historyczna. !Ciemnote i zacofanie - to przejawiasz ty i obceny rzad wraz z kosciolem- ten pierwszy pisze ja na nowo, a drugiemu marzy sie sredniowiecze i powrot do inwizycji .Jakie argumenty ty tutaj stawiasz , a w jakim miejscu , ja odbiegam od watku ? To ty zaczynasz sie cofac w lata 20-te! Czy lata 20-te maja cos wspolnego z tematem II wojny Swiatowej ? Jak wyleczysz sie z rusofobii i nauczysz sie logicznie wyrazac swoja mysl ,kometujac na temat a nie tylko rzucac pustymi haslami, to moze wtedy bedzie mozna wymienic sie pogladami. Zapytam sie uprzejmie,co ty rozumiesz przez "mechanizmy polityki " i na czym o ne polegaja- nie uzasadniasz niestety? Piszesz jezykiem wylacznie zrozumielym dla ciebie , dobierajac slowa, ktore tworza austriackie gadanie: Zadam pytanie precyzyjniej,co to sa mechanizmy jakie funkcjonuja w swiecie polityki ,ktora jest podstawowym elementem historii i jaki to ma zwiazek bezposredni z tematem ? Dlaczego piszesz w liczbie mnogiej - ja wyrazam wlasne zdanie , a ty przemawiasz z jakim wielkim popierajacym ciebie zapleczem uwazajac siebie jenoczesnie za wyjatkowego medrca, ktory nie nauczyl sie porawnej pisowni jezyka ojczystego? Biedny ten kraj, skoro mamy w nim takich patriotow, ktorzy nie maja szacúnku nie tylko do historii , ale i wlasnego jezyka prawidlowo uzywac nie potrafia. P.S Zrodlo "Wikipedia" : "Wkroczenie Armii Czerwonej do Polski w latach 1944–1945 – wydarzenie to miało miejsce w nocy z 3 na 4 stycznia 1944 roku w okolicach Rokitna. Po agresji niemieckiej na ZSRR i klęsce Wehrmachtu pod Moskwą, Stalingradem i Kurskiem, klęska III Rzeszy i marsz Armii Czerwonej na Zachód był nieunikniony."- czy masz jeszcze watpliowsci co do tego , kto zywciezyl III Resze i wyzwalal tereny Wschodniej Eropy? Tylko prosze cie nie berdz juz o tym co pozniej bylo. Dobrze ze zwyciezyli sowieci , bo to lepsze zlo , gdyby zwiciezyl Hitler , to dziasiaj napjrawdopodobniej by nas tutaj nie bylo !
Napisał: Ateista dodano: 2021-05-15 21:59:01

Jaro, coz za powalajaca napisana na nowo przez pisowcow historia Polski , ktora ty pielegnujesz i powielasz tutaj, Ty naprawde nie jestes zupelnie swiadomy swojej zawisci i nienawisci? Zrozumialem ,ze do ciebie nigdy juz nie dotrze ,ze Armia Czerwona odniosla zwyciestwo nad hitlerowcami w calej Wschodniej Europie- rownoczesnie ja wyzwalajac. Twoje samodzielne myslenie przycimila calkowicie jak sadze rusofobia. Ty masz tyle z mysleniem logicznym wspolnego ,co wasze guru pisowskie z wzorowym przykladem rodziny katolickiej. Co ty nazwasz czlowieku, definicja wyzwolenia-wskaz gdzie ja taka definicje podaje? Skoro jenoczesnie negujesz sam, ze niczego takiego jak wyzwolenie nie mialo miejsca- jesli chodzi o Polske ?. Musisz miec dobrze wyprany mozg , dzieki "demokratycznej" - rusofobicznej propagandzie piosowskiej.Nie zywisz nienawisci do nikogo, a te zlosliwe aluzje w stosunku do komentujacych- patrz pierwszy twoj wpis i kolejne wypowiedzi , czego sa wynikiem- sympatii? Pozniej znow zaczales dorzucac zgryzliwe kometarze odnosnie wymyslanej przynaleznosci politycznej- nie majac na to dowdow.Twoja rusofobia nie jest tez wynikiem braku objawow nienawisci? Jesli nie -to skad sie ona bierze ? Ty zaprzeczasz nie tylko faktom historycznym , ale i samemu sobie - tez ! Co oznaczaja te brednie i co chcesz przez to powiedziec- cytuje: " Nie przekonam do logicznego myslenia kogoś kto kieruje się pokrętną logiką i jest emocjonalnie zaangażowany w temat.(pokoleniowo?)"- masz jakies dowody na twoje idiotyczne wywody wobec mnie - "pokoleniowcu " z "pokretna" logika ? Czy tylko tak piszesz co ci w akcie nienawisci slina przyniesie na jezyk, prowokujac- a to czynisz juz od samego poczatku ? Dalszych bzdur nie ma co komentowac, skomentuje krotko i nie beda polemizowal dalej z twoja "pokretna " logika . Zanim -jak piszesz Armia Czerwona zajela terytorium Polski w "wyniku dzialan " wojennych, musiala uprzednio wyzwolic te tereny od okupacji niemieckiej w przeciwnym razie takie zajecie terenow bez ostatecznego wyniku "dzialan wojennych" - czytaj wyzwolenia - byloby poprostu nie mozliwie- to nawet dziesiecioletnie dziecko by zrozumialo !
Napisał: Choop dodano: 2021-05-16 17:02:39

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.