Program "Umiem pływać"

aktualizacja: 2021-03-08 12:35:52     nr wiadomości: 45040     przeczytano: 1653     Ilość komentarzy komentarze: 1

Program Powszechnej Nauki Pływania "UMIEM PŁYWAĆ"

Gmina Grajewo przystąpiła do realizacji programu powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów oraz ze środków budżetowych Gminy Grajewo.

W zajęciach z nauki pływania uczestniczyć będą uczniowie klas III gminnych szkół podstawowych w Białaszewie, Danówku i Wierzbowie.

Głównym celem projektu jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowej umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Należy podkreślić, że zajęcia dla dzieci uczestniczących w programie są całkowicie bezpłatne.

 - W programie weźmie udział ok. 90 uczniów z gminnych szkół podstawowych. Zajęcia odbywać się będą w dwóch terminach (wiosna, jesień). Każdy turnus przewiduje 10 wyjazdów po 2 godziny lekcyjne nauki pływania - informuje Wójt Gminy - Stanisław Szleter.

 

brawo Gmina
Napisał: miasto dodano: 2021-03-09 13:18:48

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.