Nowi ratownicy wodni

aktualizacja: 2020-08-14 16:00:39     nr wiadomości: 43125     przeczytano: 3280     Ilość komentarzy komentarze: 0

11 sierpnia br. w Ośrodku Szkolenia Ratowników WOPR Tama w Rajgrodzie odbyło się oficjalne zakończenie szkolenia na zawodowego ratownika wodnego. Uprawnienia z rąk Tomasza Madrasa, Wicewojewody Podlaskiego otrzymało 26 osób.

Szkolenie przygotowujące do wykonywania ratownictwa wodnego i do podejmowania działań ratowniczych trwa ponad 60 godzin. Jest skierowane do osób pełnoletnich, które wykazują dobry stan zdrowia i odpowiednie umiejętności pływackie. Muszą również przedłożyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do odbycia szkolenia, bądź osobiste oświadczenie o dobrym stanie zdrowia.

Do ukończenia szkolenia wymagane jest zdanie egzaminu teoretycznego oraz praktycznego, który obejmuje m.in. przepłynięcie 400 metrów w osiem minut, 25 metrów pod wodą, 50 metrów kraulem ratowniczym, zanurkowanie i wyłowienie manekina.

Było to drugie szkolenie organizowane tego lata przez Białostockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pierwsze ukończyło kilkanaście osób.

 

  - fot. PUW w Białymstoku
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.