Gminny projekt dofinansowany

aktualizacja: 2021-06-08 12:52:10     nr wiadomości: 45920     przeczytano: 1873     Ilość komentarzy komentarze: 0

Oferta klubu seniora w gminie Grajewo zostanie poszerzona. Projekt wyłoniony w ramach Lokalnej Grupy Działania (LGD) Biebrzański Dar Natury, decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego otrzymał dofinansowanie z funduszy europejskich.

Dzięki uzyskanej dotacji Gmina Grajewo zwiększy liczbę miejsc w klubie seniora w Rudzie i jego filiach: w Białaszewie i Wierzbowie. W ramach przedsięwzięcia rozszerzona zostanie też oferta klubów. Seniorzy wezmą udział w warsztatach tematycznych (np. informatycznych), spotkaniach z specjalistami, zajęciach z zakresu kultury fizycznej, wyjazdach na imprezy kulturalne czy wycieczkach edukacyjnych.

- Osoby starsze często dotyka osamotnienie. Seniorzy czują się niepotrzebni, zbędni, zepchnięci na boczny tor po latach aktywności. Chcemy i powinniśmy przełamać to poczucie izolacji. Atrakcyjna oferta klubu seniora to znakomita recepta na tę samotność. Seniorzy znów poczują się ważni i potrzebni - podkreślił Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Koszt przedsięwzięcia wynosi 301 tys. zł. Samorząd uzyskał dofinansowanie w kwocie 285 tys. zł. Realizacja projektu zakończy się w sierpniu 2023 r.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.