Dbamy o bezpieczeństwo (SP 4)

aktualizacja: 2021-04-21 12:44:13     nr wiadomości: 45429     przeczytano: 1396     Ilość komentarzy komentarze: 0

Na przełomie marca i kwietnia 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie odbył się konkurs ph. "Jak dbam o bezpieczeństwo swoje i bliskich w czasie pandemii?" adresowany do uczniów klas ósmych.

Celem przedsięwzięcia było:
• propagowanie odpowiedzialnego zachowania w czasie pandemii koronawirusa,
• pobudzanie aktywności twórczej i kreatywności uczniów,
• propagowanie zasad zdrowego współzawodnictwa.


Na konkurs wpłynęło aż 70 prac. Komisja konkursowa złożona z organizatora, nauczycielki języka polskiego, p. Urszuli Bołonkowskiej oraz wicedyrektor szkoły,  p. Aleksandry Kuczyńskiej, biorąc pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu, pomysłowość, poprawność ortograficzną i językową przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce - Agnieszka Ciukszo kl. VIII b,
II miejsce - Lena Poniatowska kl. VIII b,
III miejsce - Marta Pawełkowska kl. VIII b;

wyróżnienia:
Jan Krakowiak kl. VIII b,
Oliwier Cybula kl. VIII b,
Igor Borawski kl. VIII b. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy! Organizatorem konkursu jest nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa - pan Karol Choynowski.
SP4 Grajewo


_________
Poniżej prezentujemy fragment nagrodzonej pracy.

Pandemia koronawirusa postawiła cały nasz świat na głowie - dosłownie i w  przenośni. Covid-19 wprowadził niepewność i wielką niewiadomą w każdą sferę naszego życia domowego, szkolnego i życia naszych bliskich. Praktycznie z dnia na dzień musieliśmy przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości, zapomnieć o beztroskich spotkaniach ze znajomymi, wakacyjnych wyjazdach, treningach   czy chociażby spontanicznych wyjściach na pizzę czy lody. Chyba nikt z  nas w  najśmielszych marzeniach nie sądził, że kiedykolwiek będziemy tęsknić za... pójściem do szkoły i nauczycielami. Na początku wydawało się, że ten wirus szybko minie, a to, że nie chodzimy do szkoły, jest najlepszym prezentem, jaki mogliśmy dostać. Mało tego - internet i komputer bez żadnych ograniczeń - bo przecież trzeba odrabiać lekcje i nikt nie może nam tego zabronić. Życie jak w raju.

Jednak to, co wydawało się tak cudowne, bardzo szybko zaczęło być uciążliwe. Bo ile  można gapić się w  monitor, ile można gadać ... do laptopa, chodzić z pokoju do pokoju ze słuchawkami w uszach, albo oglądać Netflix? Przecież przez długi czas sami nie mogliśmy nawet wychodzić na dwór. W końcu ten długo wyczekiwany raj okazał się pozornym szczęściem, ale dzięki temu mogliśmy odczuć, jak bardzo brak nam jest tej nudnej, zwykłej codzienności sprzed pandemii. Pozwolił też zrozumieć, że aby znów było normalnie, wszyscy musimy o to zadbać... (kliknij, czytaj całość)
 
  - Autorka A. Ciukszo, SP4 Grajewo
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.