niedziela, 26 września 2021

Wiadomości

Covid-19 u pracowników BCO

Covid-19 wykryto u pracowników Białostockiego Centrum Onkologii. O pierwszych 5 przypadkach poinformowano w niedzielę (31.05), gdy zakażenie stwierdzono u pracowników z Zakładu Patomorfologii. Wówczas zrobiono 70 testów, jeden z nich miał wynik dodatni. We wtorek (2.06) badania miało około 500 osób - pracowników i pacjentów placówki.

 - Informujemy, że wciąż spływają do nas wyniki 500 przesiewowych testów wykonanych personelowi i pacjentom BCO. Dwa dały wynik dodatni, dwa testy muszą zostać powtórzone, ponieważ okazały się nierozstrzygnięte. Zakażone osoby to pracownicy szpitala, którzy nie mieli kontaktu z personelem zakładu patomorfologii i radioterapii. Źródłem zakażenia nie jest szpital, są to kolejne ogniska spowodowane zawleczeniem wirusa z zewnątrz - podaje komunikat BCO.

W sumie jest już 8 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem.

- W związku z dynamiczną sytuacją, decyzją dyrekcji szpitala rozpoczynamy sukcesywną, profilaktyczną dekontaminację przestrzeni szpitalnej. Od niedzieli zdekontaminowaliśmy pomieszczenia w zakładzie patomorfologii i radioterapii. Aktualnie trwa dezynfekcja pokoi administracyjnych. W najbliższych dniach planujemy dekontaminację na oddziale onkologii klinicznej, dlatego też do piątku (5.06) włącznie wstrzymujemy planowe przyjęcia pacjentów na IV piętrze oddziału. Pacjenci przebywający na oddziale zostaną poddani przesiewowym testom i wypisani do domu z informacją o konieczności pozostania w izolacji do czasu otrzymania wyników. Pacjenci, u których leczenie nie może zostać przerwane na czas dekontaminacji przeniesieni zostaną na pododdział leczenia bólu - informuje BCO.

Praca szpitala jest kontynuowana z zachowaniem obowiązujących procedur i wzmożonej ochrony. Do końca tygodnia natomiast w szpitalu mają być przebadani wszyscy pracownicy.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.