Co z halą sportową SP4?

aktualizacja: 2020-09-08 15:30:11     nr wiadomości: 43343     przeczytano: 5476     Ilość komentarzy komentarze: 0

Temat budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie zainteresowani podejmowali wielokrotnie, zazwyczaj wywołuje on burzliwą dyskusję. Ostatnio czytelnicy kierują do nas prośby o wyjaśnienie przyczyn rezygnacji z budowy tego sportowo-widowiskowego kompleksu.

Zapytaliśmy Dariusza Latarowskiego, Burmistrza Grajewa. - Nie zrezygnowaliśmy z realizacji zadania, o dofinansowanie inwestycji będziemy starać się ze środków zewnętrznych - zapewnia włodarz.

Przypomnijmy: w kwietniu 2017 r. grajewski magistrat rozstrzygną przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego - "Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie". Według projektu ma powstać sala gimnastyczna z boiskiem podzielonym na 3 części, z możliwością prowadzenia rozgrywek w piłkę siatkową, koszykówkę i badmintona oraz widownią na około 500 miejsc. Dodatkowo zaprojektowano pomieszczenie siłowni, pomieszczenia m.in. do zajęć sportowych, zespoły szatniowe z węzłami sanitarnymi, pokój administracyjny, pokój sędziowski, toalety ogólnodostępne, magazyn sprzętu sportowego oraz pomieszczenia techniczno-gospodarcze. Budynek szkolny z nową halą scali tzw. łącznik, a teren wokół obiektu ma być profesjonalnie zagospodarowany. Miejmy nadzieję, że decydenci dołożą wszelkich starań i omawiany kompleks sportowy powstanie już wkrótce.

Już wiadomo natomiast, że na terenie przyszkolnym powstanie boisko lekkoatletyczne. Na realizację inwestycji Grajewo otrzymało dofinansowanie w ramach projektu "Wzmacnianie transgranicznych więzi społecznych" w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska”. Wniosek wspólny z litewskim partnerem opiewa na 316 138 euro dotacji.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.