czwartek, 21 września 2023

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 7122 wyświetleń

9,2 mln zł z UE dla Augustowa

9,2 mln zł dotacji z UE dostaną władze Augustowa  na przygotowanie dla inwestorów 20 ha terenów pod budowę nowych fabryk.

Władze Augustowa zabiegają o utworzenie w mieście podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, by - jak wielokrotnie wcześniej mówił burmistrz Wojciech Walulik - podnieść atrakcyjność miasta dla inwestorów, by tworzyli nowe miejsca pracy. Podkreślał, że to konieczne, by w mieście powstawały nowe miejsca pracy, bo bazując tylko na turystyce, z którą Augustów jest głównie utożsamiany, miasto się nie rozwinie.

Suwalska SSE to obecnie 635 ha gruntów pod inwestycje w siedmiu podstrefach: Białystok, Suwałki, Grajewo, Łomża, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny i Zabłudów w woj. podlaskim, Olecko, Ełk i Gołdap w woj. warmińsko-mazurskim oraz Małkinia Górna w woj. mazowieckim. Taki kształt strefa zyskała jesienią 2015 r., gdy została znacznie powiększona.

 

 

 

 

http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/podlaskie

czwartek, 21 września 2023

Burmistrz zaprasza na spotkanie (22.09)

Komentarze (4)

O szczuczyńskiej podstrefie nie warto wspominać bo i po co. Władze Szczuczyna były już gloryfikowane. Pierwsze przetargi na sprzedaż działek miały nastąpić w czerwcu ale dotychczas tymi terenami zainteresowana jest jedynie nieliczna młodzież, która po nowo wykonanych drogach śmiga na deskorolkach i rowerach.Ot i cały to pożytek z kilkumilionowej inwestycji.

Augustow marzyl zeby wyeliminowac transport a teraz wielki przemysl im sie marzy. przeciez to miasto turystyczne.

9,2 mln zł z UE. A taka ta Unia zła miała być, tak kradnie, oszukuje. I co? A pieniędze jak się dostaje to fajnie, nie?

e-grajewo nie przesadzacie z tą cenzurą . Obecny burmistrz stał się nagle wam tak bliski czy jest coś innego o czym warto napisać ?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.