sobota, 25 czerwca 2022

Kraj

„Wczorajsi” tracili prawo jazdy

Kolejne działania podlaskiej policji w ramach „trzeźwego poranka” przyniosły oczekiwane efekty. Zatrzymano aż 8 pijanych kierowców.   

Dzisiaj we wczesnych godzinach porannych podlaska drogówka przeprowadziła kolejne działania „Trzeźwy poranek”. Miały one na celu wyeliminowanie z ruchu pijanych kierowców. Tradycyjnie już na terenie całego województwa zorganizowano punkty kontrolne. W 16-tu z nich skontrolowano ponad 1500 pojazdów. W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 8 kierujących było pijanych. Jak tłumaczyli alkohol spożywali wczoraj wieczorem. Rekordzistą okazał się 49-letni mieszkaniec Sokółki, który kierując seatem miał 0,73 promila alkoholu. Niewiele mniej „nadmuchał” 42-letni mieszkaniec Krypna kierując citoenem. Alkomat wykazał 0,6 promila. Ponad pół promilowym wynikiem pochwalił się 55-letni łomżynianin. Ciężarowym renaultem wiózł pieczywo z Łomży do Zambrowa.

Działania takie będą kontynuowane w przyszłości. Aby ich efekty nie były tak zatrważające kierowcy muszą być bardziej odpowiedzialni. Ludzki organizm potrzebuje dużo czasu na usunięcie zalegającego alkoholu. Spożywając go do późnych godzin wieczornych możemy być pewni, że rano nie będziemy w stanie prowadzić samochodu. W takiej sytuacji nie wsiadajmy za kierownicę - KWP Białystok

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.