piątek, 28 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

„Śladami zbrodni”

W dniu 19 maja 2008r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Grajewie odbyła się prezentacja pracy zespołu uczniów kl. III d, którzy w terminie od listopada 2007r. do maja 2008r. realizowali program edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej „Śladami zbrodni” . Opiekunem zespołu uczniów był Pan Sławomir Niecikowski – nauczyciel historii. Celem tego projektu było zapoznanie z historią „małych ojczyzn”, czyli historia miasta i jego mieszkańców w latach 1945 – 1956.

Program był skierowany do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W realizacji programu brało udział 5 szkół z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Efektem pracy uczniów kl. III są wywiady z ludźmi represjonowanymi w latach 1945 – 1956, zdjęcia byłej siedziby Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa w Grajewie i dokumenty tych osób.

Prezentacja odbyła się w obecności pracownika Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku Pana Andrzeja Muczyńskiego i Pani Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Grajewie – Barbary Ciszewskiej.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.