Kultura i rozrywka

„Dobre Granie 2007”

IV edycja Chrześcijańskiego Festynu Muzycznego już za nami. Przez dwa dni w Mońkach zaprezentowali się na scenie lokalni twórcy oraz znani artyści tzw. nurtu muzyki chrześcijańskiej. To największa tego typu impreza w północno – wschodniej Polsce.

 Początki festynu sięgają roku 2004, a jego inicjatorami byli ks. Andrzej Szczepańczyk, Dariusz Gwiazda (Dyr. Monieckiego Ośrodka Kultury) i Krzysztof Falkowski (Towarzystwo Przyjaciół Moniek). - Program imprezy staramy się dobierać tak, by każdy, od najmłodszego po najstarszego, od najbardziej „młodzieżowego” po najbardziej konserwatywnego, znalazł coś dla siebie. Naszym celem jest prezentacja dorobku artystycznego i kulturalnego wartościowych ludzi utożsamiających się z kulturą chrześcijańską, których nie promują ogólnodostępne media – mówi główny organizator Dobrego Grania, ks. Szczepańczyk. Nazwa imprezy odzwierciedla jej charakter – DOBRE GRANIE znaczy - dobre zespoły, dobra muzyka, dobre teksty oraz dobre przesłanie skierowane do dobrej publiczności –dodaje Krzysztof Falkowski.

W tym roku organizatorzy po raz pierwszy zdecydowali się na 2-dniowy program artystyczny. - Chcieliśmy, by jednego dnia zagrała scena młodzieżowa rock&reggae, natomiast w niedzielę program był typowo rodzinny – tłumaczy Dariusz Gwiazda, dyrektor Monieckiego Ośrodka Kultury. Pierwszego dnia na scenie monieckiego amfiteatru zaprezentowały się zespoły: Whatever, Regau, Memoriał, Miasto oraz gwiazda wieczoru – Maleo Reggae Rockers. - Z roku na rok, Dobre Granie się rozwija. Jest mi niezwykle miło zagrać tutaj dla Was w Mońkach – mówił ze sceny lider zespołu MRR, Darek Malejonek. Obecny na uroczystym otwarciu, patron honorowy imprezy, abp Edward Ozorowski powiedział, że gorąco popiera takie inicjatywy. Zauważył, że ten kto śpiewa to tak jakby się modlił podwójnie. Koncert zakończył się po północy, a wśród uczestników panowała opinia, że był jednym z najlepszych, jakie do tej pory się odbyły się w monieckim amfiteatrze. W niedzielę najmłodsza cześć publiczności podziwiała występy Joszko Brody i jego zespołu, scholi Sela oraz Violi Brzezińskiej. Wieczorem cały w nastrojową atmosferę wprowadziła Antonina Krzysztoń, która przypomniała swoje utwory sprzed lat oraz zaprezentowała najnowszy materiał.

Dobre Granie od początku cieszy się poparciem władz lokalnych. Pokrycie znacznej części budżetu zapewnia jako sponsor główny Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe. Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski zapowiedział, że nie wyobraża sobie przyszłego roku bez Dobrego Grania. - Dziękuję organizatorom za pracę, a publiczności za obecność. Za rok na pewno zagramy, równie ciekawie i atrakcyjni .– zapewnił. Nie brakuje też zaangażowania lokalnych przedsiębiorców, chętnie pomagających realizować zamierzony program. Dzięki temu Dobre Granie znalazło stałe miejsce w kalendarzu imprez w Mońkach. Patronat honorowy objęli także Wojewoda Podlaski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.

(jgf)

 

Galeria zdjęć

 

Patronat medialny e-Grajewo.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.