Sport

  • 7 komentarzy
  • 11965 wyświetleń

80 lat WARMII Jankowski

W Grajewie 15 grudnia w Barze Cezar odbyła się oficjalna prezentacja książki pt. 80 lat "WARMII" Zdzisława Jankowskiego. KALENDARIUM 80-lecia Klubu Sportowego "WARMIA" w Grajewie wydał wspólnymi  siłami Urząd Miasta Grajewo  i  firmy prywatne.Zdzisław Jankowski urodzony 2 stycznia 1943   roku  w  Grajewie.  Absolwent Państwowego Technikum Rolniczego w Dowspudzie i II Studium Nauczycielskiego w Białymstoku o kierunku rolno -pedagogicznym. Nauczyciel zawodu w Szkole Przysposobienia Rolniczego w Prostkach (1965 - 1970) w Zasadniczej Szkole Rolniczej w Grajewie ( 1970 - 1980) oraz w Zespole Szkól Rolniczych w Wojewodzinie (1980 - 1990), a od 1985 -1990 roku jako kierownik szkolenia rolniczego w Wojewodzinie.
W 1990 roku przechodzi na rentę ze względu na stan zdrowia. Ze sportem wyczynowym zetknął się podczas nauki w Państwowym Technikum Rolniczym w Różanymstoku (podnoszenie ciężarów) i w Dowspudzie (lekkoatletyka - sprinty, skok w dal, siatkówka, narciarstwo i podnoszenie ciężarów). Był zawodnikiem piłki siatkowej Ludowych Zespołów Sportowych w Grajewie.
Od 1970 roku oddany działacz Klubu Sportowego Warmia w Grajewie: sekretarz klubu (1970-1981), członek zarządu klubu (1981 - 1992), prezes klubu (1992 - 1997) i dyrektor klubu od (1998 - 1999) roku. W miesiącu wrześniu 1999 roku kończy działalność społeczną w klubie pozostając jedynie wiernym kibicem i prezesem honorowym klubu.
Organizator dorocznych plebiscytów na najlepszego zawodnika i szkoleniowca klubu. Wzorowo prowadzi kronikę Warmii od 1970 roku. Był działaczem Ludowych Zespołów Sportowych,    Związku    Młodzieży    Wiejskiej,    Związku Nauczycielstwa Polskiego, Wojewódzkiej Federacji Sportu i współredaktorem Gazety Grajewskiej.
Wyróżniony odznaką: Zasłużony Pracownik Rolnictwa (1987), brązową (1989) i srebrną (1994) odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, brązową odznaką honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej (1994) odznaką honorową Za Zasługi dla Województwa Łomżyńskiego (1997) oraz Najwyższym odznaczeniem Polskiego Związku Zapaśniczego -Złotą Gwiazdą w 2005 roku.


e-Grajewo.pl dziękuje autorowi za spotkanie

czwartek, 30 listopada 2023

Grajwo. Klub Sportowy Ookami

Komentarze (7)

Trzeba przeczytać, koniecznie

Panie Zdzisławie - wspaniała rzecz. Trzeba wiele samozaparcia, wiedzy i kompetencji żeby udokumentować te 80 lat. Podziwiam, gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego. Karol.Ch.

Panie zdzislawie serdeczne pozdrowienia, wielkie slowa uznania . Wesolych swiat- z USA przesyla Grajewianka,

CZY MOZNA JESZCZE ZAKUPIC TE KSIAZKE?

Można, w pizzerii Cezar u p. Jankowskiego. W kwestii zakupu i wysyłki pisz na maila, może coś się da zrobić.

Książka jest dostępna cały czas w PIZZERII CEZAR ul. Wojska Polskiego 39,19-200 Grajewo w cenie 30 PLN lub wysłanie z zaliczeniem pocztowym w cenie 40 PLN.

dzien dobry panie Zdzislawie! mam nadzieje ze pan mnie pamieta Marek Jenczelewski byly siatkarz z LO i Warmii. Chcialbym dodac ze w 1977 roku dwoch graczy z LO ja i slawek Cymek zostalismy powolani do kadry wojewodztwa na V Ogolnopolska Spartakiade Mlodziezy z eliminacjami ktore odbyly sie w Mlawie. Trenerem byl pan Wieslaw Slaby z Zambrowa zapewnie pan go pamieta1 Zajelismy chyba 16 miejsce na 48 wojewodztw ale dokladnie tego nie pamietam. od wielu lat mieszkam w Nowym jorku a ksiazke przeslal brat Grzegorz. moj e-mail to mark@zengeneral.com gdyby pan chcial sie skontaktowac.Bardzo ciekawa historia sportu grajewskiego i mojego czynnego udzialu w tym z czego jestem dumny. Pozdrawiam serdecznie i duzo zdrowia zycze. Marek Jenczelewski

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.