poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Kraj

4 tys. zł za wraka

Samorządy nie są zainteresowane dopłatami za usuwanie wraków samochodów - twierdzi wiceprezes NFOŚiGW Małgorzata Skucha. Jej zdaniem to wynik niewiedzy, że taka możliwość w ogóle istnieje.

Tymczasem, jak informuje pani wiceprezes jej fundusz czeka na samorządy z otwartymi ramionami i szufladką pełną pieniędzy.

Od trzech lat NFOŚiGW prowadzi program dofinansowania gmin, które znajdą na swoim terenie wycofane z eksploatacji samochody i przekażą je do demontażu. Program obejmuje też stacje demontażu pojazdów, o ile działają one legalnie, osiągną wymagane poziomy recyklingu poszczególnych komponentów i w terminie złożą odpowiednie dokumenty.

Małgorzata Skucha zapewnia, że NFOŚiGW zapłaci 4 tys. zł za każdy samochód, który zostanie przez gminę znaleziony i dostarczony do stacji demontażu. Gmina musi złożyć wniosek w tej sprawie do Funduszu do 15 marca 2010 r.

W tzw. subfunduszu wrakowym, z którego finansowane są dopłaty dla stacji demontażu i gmin, jest obecnie 530 mln zł. - czytamy w  Serwisie Samorządowym

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.