Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 12611 wyświetleń

30 pijanych kierowców

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia jak dotąd mijają spokojnie. Jednak podlascy policjanci mają sporo pracy związanej z zatrzymywaniem nietrzeźwych kierowców, czy wyłapywaniem piratów drogowych. Od niedzieli w naszym województwie zatrzymano blisko 30 pijanych kierowców. Najwięcej bo ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał rowerzysta zatrzymany do kontroli w pierwszy dzień świąt w centrum Bielska Podlaskiego. Niewiele mniej, prawie 3 promile wykazał alkomat w wigilijne popołudnie u pewnego Litwina. Mężczyzna jechał tirem z naczepą przez centrum Suwałk, jednak w porę został zatrzymany przez suwalskich policjantów. Dzisiejszej nocy w Białymstoku na ulicy Wysockiego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowe peugeot. Badanie alkomatem 41-letniego kierowcy auta wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Policjanci z ruchu drogowego, którzy patrolują podlaskie drogi ujawnili i zatrzymali do kontroli wielu kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Rekordzistami okazali się: kierowca bmw i chryslera. W przedświąteczną sobotę oba auta jechały krajową ósemką w kierunku Białegostoku. W rejonie Zambrowa pojazdy minęły miejsce wypadu drogowego, w którym zginął mężczyzna. Jednak widok rozbitych samochodów i ludzkiej tragedii nie podziałał na wyobraźnię  kierowców, którzy rozpoczęli między sobą istny wyścig. Tuż za Mężeninem  policyjny videorejestrator wykazał, że auta jada ponad 200 km/h. Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami i dodatkowo punktami karnymi.
Od niedzieli na dogach Podlasia doszło do 4 wypadków drogowych. Porównując do innych dni wolnych było dużo mniej wypadków oraz osób rannych czy zabitych. Do najtragiczniejszego zdarzenia na drodze doszło dzisiejszej nocy w rejonie miejscowości Rudka w powiecie bielskim. 26-letni kierowca opla, którym jechało łącznie 6 osób, nie zachowując ostrożności na łuku drogi straci panowanie nad autem, następie zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Wypadku nie przeżył 16-letni pasażer, który zginął na miejscu. Pozostali mężczyźni trafili do szpitala.
Mimo korzystnych warunków drogowych, suchej nawierzchni i braku opadów apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności.

sierż. Kamil Tomaszczuk

Informacja prasowa
z 26 grudnia 2006 r.

Komentarze (1)

SKURCZYBYKI DLA SYPŁA PRAWKO ZABRALI::)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.