środa, 8 lutego 2023

Kraj

3 osoby zginęły, 9 rannych

10-11.11 na drogach regionu doszło do 9 wypadków, w wyniku których 3 osoby zginęły, a 9 zostało rannych. Do najtragiczniejszego z nich doszło na drodze Napiwoda – Wikno w powiecie nidzickim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym – specjalnym mercedes – benz najprawdopodobniej nieprawidłowo zabezpieczył element podpory pojazdu, który podczas jazdy wysunął się do osi jezdni na przeciwległy pas drogi. Niestety w element uderzył 36-letni kierowca mercedesa jadący w przeciwnym kierunku.

Na drodze Lidzbark Welski – Nowy Zieluń doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego zginął kierowca renault. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego, z niewyjaśnionych przyczyn, 36-letni kierowca renault zjechał na lewe pobocze , a następnie do przydrożnego rowu. W konsekwencji mieszkaniec Iławy uderzył w drzewo. Zginął na miejscu. Dwoje pasażerów trafiło do szpitala.

Po godzinie 17.00 nidziccy policjanci otrzymali zgłoszenie o tragicznym wypadku, do którego doszło  na drodze Napiwoda – Wikno.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym – specjalnym mercedes – benz najprawdopodobniej nieprawidłowo zabezpieczył element podpory pojazdu, który podczas jazdy wysunął się do osi jezdni na przeciwległy pas drogi. Niestety w element uderzył 36-letni kierowca mercedesa jadący w przeciwnym kierunku. Mieszkaniec Nidzicy poniósł śmierć na miejscu.

Kilkanaście minut później szczycieńscy policjanci zostali powiadomieni o wypadku z udziałem pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na trasie Szczytno – Nowiny kierujący fordem uderzył w mężczyznę, który miał się poruszać środkiem jezdni w tym samym kierunku bez żadnych elementów odblaskowych. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. 61-letni kierowca forda był trzeźwy.

Okoliczności i przyczyny wszystkich zdarzeń drogowych wyjaśniają policjanci.

 

 

info: http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.