czwartek, 30 maja 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 2429 wyświetleń

265 tys. paczek nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej i śląskiej KAS wkroczyli na dwie posesje w gm. Krapkowice (woj. opolskie) oraz nieopodal Buska-Zdroju (woj. świętokrzyskie).Z ustaleń mundurowych wynikało, że magazynowane są tam nielegalne papierosy.

 

W pierwszej lokalizacji zabezpieczono ponad 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W magazynie pod Buskiem-Zdrojem funkcjonariusze przejęli niemal 256 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości ponad 4 mln zł. Zapakowana w kartony kontrabanda była przygotowana do załadunku na stojącą na posesji ciężarówkę.

Oprócz wyrobów tytoniowych podczas akcji zabezpieczono m.in. dokumenty przewozowe, pieczątki, elektroniczne nośniki danych oraz niemal 28 tys. euro.

Do sprawy zatrzymano 3 mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty przechowywania nielegalnych papierosów (tzw. paserstwo akcyzowe). Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

 

podkom. Maciej Czarnecki Oficer prasowy podlaskiej KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

środa, 29 maja 2024

Latarnik wyborczy 2024

Komentarze (2)

Dobrze, że to wszystko nie wydarzyło się w Grajewie. Dostaliby dozór elektroniczny, nikt by nie usłyszał o sprawie?

Komu przeszkadza taki przedsiębiorca?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.