Wiadomości

21 września - dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach

Trwa Europejski Tydzień Mobilności. 21 września to szczególny dzień na drogach. Policjanci szczególnie ukierunkowują swoje działania na dążeniu do realizacji "wizji zero", czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Akcja przewiduje działania podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.


Jak co roku policjanci w całym kraju aktywnie przyłączą się  do działań związanych z Europejskim Tygodniem Mobilności i akcją Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania. Policjanci szczególnie ukierunkowują swoje działania na dążeniu do realizacji wizji - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.


Również policjanci z Ełku włączają się w tę akcję. Współpracujemy przede wszystkim ze Strażą Miejską. Wspólne patrole wyruszają na ulice Ełku, by prowadzić wzmożone kontrole. Nasze działania to także uświadamianie kierowców o zagrożeniach w ruchu drogowym. Kontrolowani kierowcy otrzymują od policjantów i strażników miejskich m.in. elementy odblaskowe i inne drobne upominki, które mają przypominać o zasadach bezpieczeństwa na drodze. W działania włączają się także Urząd Miasta Ełku i Starostwo Powiatowe.


Policjanci biorą także udział w spotkaniach z młodymi uczestnikami ruchu drogowego, by przybliżyć najważniejsze aspekty związane z bezpieczeństwem na drodze. - informuje KPP Ełk

 

poniedziałek, 3 października 2022

13 tysięcy papierosów bez akcyzy

niedziela, 2 października 2022

Grajewo. Tabletki z jodem trafiły do straży

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.