wtorek, 27 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 12617 wyświetleń

2 tygodnie w Rajgrodzie

Ostatni dzień roku szkolnego 2006/2007 był dla grupy osób niepełnosprawnych z Grajewa i okolic początkiem niezwykłej przygody. Dzięki zaproszeniu komandora Yacht Clubu „ARCUS” z Łomży Aleksandra Grzegorza Szozdy oraz wsparciu sponsorów indywidualnych 22 osoby mogły spędzić 2 tygodnie w ośrodku żeglarskim w Rajgrodzie bawiąc się i ucząc sztuki żeglowania. I chociaż pogoda podczas pobytu nie była typowo wakacyjna, gospodarze zadbali o to, by wypoczywający nie narzekali na nudę.

Niepełnosprawni mieli do swojej dyspozycji dostosowane do ich potrzeb jachty klasy Flyer 3G Club i Trener Wielki, dzięki czemu mogli wziąć udział w XXIV Regatach Integracyjnych o Błękitną Wstęgę Jeziora Rajgrodzkiego, ćwicząc zdobywane wcześniej umiejętności. Natomiast na ogniskach integracyjnych uczestnicy poznawali nieodzowną część żeglarskiej tradycji – szanty, bez których żaden prawdziwy biwak czy obóz obejść się nie może. Nawet deszcz nie przeszkadzał w aktywnym spędzaniu czasu, gdyż dzięki staraniom organizatorów dzieci i młodzież kilkakrotnie wyjeżdżała na basen do Ełku i Białegostoku.

Obozowicze mieli okazję zwiedzać Świętą Lipkę, gdzie sympatyczna starsza pani przewodnik w ciekawy i dowcipny sposób opowiadała historię związaną z jednym z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Oprócz niezwykłych budowli widzieli także (niektórzy po raz pierwszy w życiu) rzadko spotykane dzisiaj dzikie zwierzęta zamieszkujące na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz narzędzia gospodarskie w tamtejszym Muzeum Etnograficznym.

ZSS w Grajewie

 

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewskie spotkania z historią

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wieści z ZS nr 2

Komentarze (4)

Super! Oby więcej było takich przedsięwzięć :)

pozdrawiam chłopców z DPS w Grajewie

pozdrawiam pokoj nr 8 :D

dzięki. również pozdrawiamy :D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.