środa, 8 lutego 2023

Kraj

2 miliony szt. papierosów

Przemyt papierosów zatrzymali celnicy na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach. Papierosy ukryte były w wiadrach z uszlachetniaczem do betonu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (13-14 grudnia) na przejście graniczne w Bobrownikach do odprawy zgłosił się obywatel Polski przewożący ładunek w ciężarówce. Z dokumentów wynikało, że w środku znajduje się uszlachetniacz jako dodatek do produkcji betonu pakowany w plastikowe wiadra o pojemności 20 kg.

Towar z Moskwy miał dotrzeć do odbiorcy z Olsztyna. Celnicy z Bobrownik skierowali pojazd do prześwietlenia promieniami RTG. Uzyskany obraz wzbudził wątpliwości funkcjonariuszy, którzy postanowili dokładnie sprawdzić przewożony towar. Po otwarciu ciężarówki celnicy stwierdzili na paletach plastikowe wiadra. W wiadrach zaś, oprócz deklarowanego towaru, ukryte były papierosy zabezpieczone folią. Kontrola wszystkich przyniosła wykrycie przemytu ponad 98,5 tys paczek papierosów z białoruskimi banderolami.
Kierowca nie przyznał się do przemytu. Funkcjonariusze wszczęli sprawę karną skarbową, do której oprócz papierosów zatrzymano środek transportu wykorzystany do przemytu. Zatrzymanie przemytu zapobiegło uszczupleniu budżetu państwa i UE na ponad 2,1 mln zł.

Za tak duży przemyt papierosów grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 oraz utrata nielegalnego towaru wraz z ciężarówką.

 

http://www.bialystok.scelna.gov.pl/
 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.