czwartek, 18 lipca 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 10428 wyświetleń

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

Do wypadku doszło w niedzielę na drodze krajowej nr 16  na trasie Orzysz - Ełk. Dwie osoby zostały ranne - jedną transportowano śmigłowcem do szpitala w Piszu. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na łuku drogi kierujący oplem, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył bokiem w jadącą z przeciwka skodę. Do szpitala trafiły dwie osoby. To 19-letni kierowca opla i 55-letnia kierująca skodą. Osoby te podróżowały same - informuje Komenda Powiatowa Policji w Piszu.

fot. OSP Orzysz


 

Komentarze (3)

Obstawiałbym nadmierną prędkości na zakręcie wyrzuciło go na drugi pas i jest efekt

Prawa fizyki są tutaj nieubłagane. Im większa prędkość pojazdu, tym wyższa wartość siły odśrodkowej działającej na niego w trakcie jazdy w zakręcie. Jeśli siła odśrodkowa będzie większa niż siła przyczepności opon, dojdzie do poślizgu, utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do niekontrolowanego zjechania z wyznaczonego pasa ruchu. W przypadku lewego zakrętu samochód jadący zbyt szybko może wypaść na pobocze i uderzyć w drzewo lub w element infrastruktury drogowej.

niedostosowanie prędkości brak doświadczenia na drodze a może musiał odpisać na smsa ostatnio często widzę świeżo upieczonych kierowców popisujących się swoimi "umiejętnościami" za kółkiem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.