wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 12228 wyświetleń

17 tys. zł na wycieczkę

17 tys. zł z budżetu miasta przekazali radni na wycieczkę dla 45 dzieci z niewydolnych wychowawczo rodzin Wycieczkę zorganizuje Stowarzyszenie Unia Wszystkich Rodzin w Grajewie.

Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach statusowych działań jak co roku organizuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z patologicznych domów. W tym roku do przetargu na zorganizowanie wycieczki przystąpiły dwie organizacje Caritas Diecezji Łomżyńskiej oraz Stowarzyszenie Unia Wszystkich Rodzin w Grajewie.

- Wybraliśmy ofertę Stowarzyszenia, gdyż była ona tańsza. Ponadto Komisja wysoko oceniła program wycieczki – mówi Barbara Kochanowska, z Urzędu Miasta w Grajewie.

Komisja jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego wysłał zapytanie do pedagogów szkolnych o ustalenie listy dzieci kwalifikujących się na wycieczkę. W sumie na wycieczkę pojedzie 150 dzieci. Dla 45 z nich wypoczynek sfinansuje Urząd Miasta, dla reszty wycieczkę ufunduje Stowarzyszenie oraz prywatni sponsorzy.

Dzieci na letnim wypoczynku będą przebywać od 13 do 25 sierpnia br. W tym czasie odwiedzą m.in. Kraków ,Zakopane oraz Słowację.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze wspólne przedsięwzięcie Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Stowarzyszenia Unia Wszystkich Rodzin. Na początku lipca br. Stowarzyszenie zorganizowało, współfinansowane przez Komisję bezpłatne półkolonie dla 200 dzieci z Grajewa.

e-Grajewo.pl

Komentarze (6)

Brawa za inicjatywe oby wiecej takich

ale fota... ze to niby takie dzieci? maly błąd

Zaczynam od dziś mocno popijać to może i moje dziecko gdzieś pojedzie bo inaczej nie ma szansy

hmm do minszkaniec..... są to dzieci biedne pokrzywdzone, ale za to zdolne.. dobrze uczace sie.. i to nagroda za ich trud... tak słyszalam...:) sa to dzieci, których rodziców nie stać na to, aby gdzies wyjechały a jak najbardziej na to zaslugują..

ja mam nadzieje ze to jada dzieci ktore sa zdolne i madre tak jak mówisz Grajewiacznecza bo jesli to sztyble z taugutta, które wieczorami stoja koło skrzyzowania ze az strasz kolo nich przejsc to mysle ze nie bylo sensu wydawac tych 17 tysiecy

dlaczego zrobiono zdiecia dzieci nie tych co trzeba tz.jeżeli już to powinno być zdjęcie tych któr pojadą z tak zwanych rodzin patologicznych a nie dzieci z rodzin normalnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.